Niedziela 1 czerwca 2014
0 0

Wróćmy na jeziora…

Nie będę ukrywał, że Dzień Dziecka to dla mnie sporo obowiązków. Ale wszystkie one mają przyjemny koloryt i atmosferę, zwłaszcza, gdy nie ma problemów z pogodą. Im bliżej lata, tym wyraźniej widać też, iż  aktywność olsztynian wzrasta, a każdy weekend przynosi coraz więcej propozycji zabawy i aktywnego wypoczynku. Swój czas miał Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, który zapraszał na ciekawy Piknik Sztuki i Nauki, natomiast dzisiaj, w Dniu Dziecka, Olsztyn śpiewa, gra na bumbumrurkach i masowo biega w ramach Copernicus Run.

Widać, że bieganie to coraz bardziej olsztyńska domena – chętnych przybywa, a zawody są coraz sprawniej organizowane. Myślę, że prawdziwy boom na bieganie zacznie się jednak, gdy oddamy zagospodarowane nabrzeże jeziora Ukiel. Tam będzie można biegać nie tylko w ciągu dnia, ale i wieczorami, korzystając z nowych ścieżek i inteligentnego oświetlenia.

Spoglądając na przebieg prac nad tym akwenem i obserwując, jak z placu budowy wyłaniają  się coraz lepiej widoczne, piękne i ładnie wkomponowane w krajobraz obiekty, już wiem, że decyzja o zagospodarowaniu brzegów jeziora Ukiel była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Cieszę się, że w odpowiednim czasie nie zabrakło nam determinacji, żeby ją podjąć,  bo będzie służyła wszystkim – sportowcom wyczynowym i amatorom, sympatykom i kibicom sportów wodnych oraz siatkówki plażowej, miłośnikom aktywnego wypoczynku i zwolennikom leniwego plażowania, fanom dobrej muzyki i zabawy. Sukces zagospodarowania brzegów Jeziora Długiego pokazuje, że to dobry i oczekiwany przez mieszkańców kierunek rozwoju miasta. Jeśli do tego dodać przygotowane w ramach „stref przedsiębiorczości” gotowe tereny inwestycyjne, które wzbogacą tę infrastrukturę w obiekty rekreacyjne i pensjonatowe, to staje się jasne, że za chwilę będzie to bardzo poważna dźwignia rozwojowa Olsztyna.

Całe lata zarzucano władzom, że miasto jest odwrócone plecami do swoich aktywów, czyli pięknych jezior. W końcu udało  się to zmienić – jeziora wracają do Olsztyna, a centrum miasta przesuwa się nad wodę.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup