Niedziela 7 czerwca 2015
1 0

Arbitrem będzie pogoda

Co prawda do kalendarzowego lata zostały jeszcze dwa tygodnie, ale piękna pogoda w tzw. długi weekend pozwoliła poczuć prawdziwie wakacyjną, letnią atmosferę. Nałożyły się na to także liczne imprezy w ramach akcji Olsztyn. Aktywnie!, XXI Moto Piknik na Dajtkach, a także dzisiejsza, koncertowa inauguracja Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

Na taką pogodę po raz pierwszy od wielu lat jesteśmy dobrze przygotowani. Od początku sezonu mamy w pełni funkcjonalną plażę miejską, będącą częścią Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”, która cieszy się zasłużoną popularnością mieszkańców. Jestem przekonany, że w niedługim czasie ta popularność rozciągnie się także na odwiedzających Olsztyn turystów i miłośników sportów wodnych. To miejsce, gdzie nie tylko można się opalać czy korzystać ze sprzętu wodnego, ale to również znakomita propozycja dla tych, którzy chcą się przespacerować, przejechać rowerem czy też, w pięknym otoczeniu przyrody, napić kawy.

Oficjalne „Lato nad Krzywym” zainaugurujemy 20 czerwca „nocą świętojańską” i otwarciem równie atrakcyjnej, kolejnej części CR-S „Ukiel”, zlokalizowanej przy ul. Olimpijskiej. Kluczowym momentem dnia będzie wieczorny zlot jednostek pływających, z pochodniami lub lampionami. Chcemy żeby inauguracja działalności ośrodka „Olimpijska” dokonała się rzeczywiście na wodzie i z poszanowaniem tradycji „świętojańskiej”. To ma być prawdziwa „Noc Kupały”, więc już dziś zapraszam wszystkich posiadaczy sprzętu pływającego na tę wyjątkową paradę.

Możliwość spędzenia lata w Olsztynie na szczęście nie ogranicza się tylko do jednego miejsca. Od 20 lat kluczową ofertą wakacyjną jest Olsztyńskie Lato Artystyczne. Co warte podkreślenia, jest ono zawsze urozmaicone, a jego atrakcje prezentowane są nieomal każdego dnia wakacji w Olsztynie. Gdyby szukać słów, które dobrze oddawałyby charakter OLA, należało by użyć słowa: karnawał!  OLA to prawdziwy, letni, niekończący się karnawał – dobrej muzyki, teatru, poezji, kabaretu i wszelkiego rodzaju działań animacyjnych, skierowanych do każdego widza i słuchacza. To po prostu dobra zabawa i taką powinna pozostać!

Tradycją ostatnich lat jest inaugurowanie Olsztyńskiego Lata Artystycznego prezentacją dokonań artystów olsztyńskich. Byli już tancerze, chórzyści, zaś dzisiejsza premiera OLA to koncert muzyki filmowej, z udziałem rodzimych gwiazd estrady. Trzeba przyznać, że w tym roku kalendarz wydarzeń OLA zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie i prawdziwych gwiazd w Olsztynie nie zabraknie.

Zwykło się mówić, że „od przybytku głowa nie boli”, jednak patrząc na tegoroczną ofertę gorącego, olsztyńskiego lata – chyba może zaboleć. Wystarczy wspomnieć, że poza ofertą OLA i CR-S „Ukiel” na liście ważnych przedsięwzięć jest jeszcze Olsztyn Green Festival, Grand Slam – Puchar Świata w Siatkówce Plażowej, Mistrzostwa Polski w pływaniu na wodach otwartych, a w sierpniu nasze miasto odwiedzi TVN z finałem swojej letniej akcji promocyjnej. Pytanie – co wybrać, może nastręczać trudności z odpowiedzią.

To będzie swoisty bój Natury z Kulturą. Arbitrem będzie… pogoda.  

Oceń post
Ocen: 1
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup