Czwartek 18 czerwca 2015
2 0

Ulubiona pora roku

Pora zacząć lato zgodnie z tradycją, czyli hucznie i z olimpijskim rozmachem. Tradycja, o której myślę, to noc świętojańska, zwana też Nocą Kupały, na Warmii – palinocką. A olimpijski rozmach wynika z tego, że w noc świętojańską oficjalnie zainaugurujemy działalność kolejnego, ważnego segmentu Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”, zlokalizowanego – a jakże – właśnie przy ulicy Olimpijskiej (dawnej Jodłowej). Ponieważ ta sama tradycja równie często nazywa „noc świętojańską” także „sobótką”, dlatego inauguracja „Olimpijskiej” nastąpi w sobotę, 20 bm.

Każdy, kto zajrzał na „Olimpijską”, już wie, że ta część inwestycji nie ustępuje urodą plaży miejskiej. Utrzymana została specyfika tego miejsca jako ośrodka olsztyńskich kajakarzy. Skoro mając dużo gorsze warunki treningowe nasi kajakarze sięgali po olimpijskie laury – to teraz dopiero zaczną się wyniki! Nie mam wątpliwości, że to miejsce już wkrótce zapracuje na swoją sportową legendę. Oprócz jego funkcjonalnych walorów, pięknie wkomponowanego w zieleń, wzbudza zachwyt widokiem z okien na jezioro. W ośrodku znajdą także miejsce do treningu zimowego siatkarze plażowi, albowiem do ich dyspozycji będzie całoroczna hala sportowa i gabinety odnowy.

Mógłbym rozwijać ten temat, ale najlepiej przyjść na „olimpijską” część CR-S „Ukiel” i zobaczyć ją samemu. Początek imprezy, czyli animacje, zabawy i konkursy – od godziny 16.00. Kulminacja, czyli przybycie jednostek pływających – przed godziną 20.00, a potem – dobra zabawa, czyli koncert zespołu Fun Factory ! Tego samego, który bawił nas w nieodległych latach dziewięćdziesiątych. 

Jednym słowem, w sobotę „będzie się działo” i nie ma co się temu dziwić, bo przecież zaczyna się nasza najbardziej ulubiona pora roku – lato.

Oceń post
Ocen: 2
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup