Niedziela 19 lipca 2015
0 0

I po urlopie...

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Nie inaczej jest z urlopem. Przyznaję, że gdy się zaczynał, byłem dość mocno zdystansowany, co do konieczności wypoczynku. Dziś, kiedy się kończy, mogę powiedzieć: zmieniłem zdanie, urlop to bardzo przyzwoity wynalazek.

Przed urlopem zwykle nam się wydaje, że bez nas świat się zawali. Po urlopie widać, że, o dziwo, przetrwał i będzie istniał dalej. Rozpatrując w tych kategoriach myślę, że zastanę Olsztyn w stanie nie gorszym, a może nawet lepszym, chociażby poprzez fakt udostępnienia kierowcom ulicy Obiegowej. Cieszę się, że inwestycja tramwajowa „idzie” bez szczególnych zakłóceń, a tramwaje przyjeżdżają do zajezdni zgodnie z harmonogramem, więc mój powrót do Olsztyna zapowiada się spokojnie.

Ostatnie ciepłe dni spowodowały masową migrację Polaków z południa na północ, czyli nad Bałtyk i na Mazury. W naszej mikroskali ten ruch jest także widoczny, albowiem mieszkańcy różnych naszych osiedli, a szczególnie południowych osiedli mieszkaniowych, zwanych „sypialniami”, przemieszczają się do północno-zachodniej części miasta, czyli nad Jezioro Krzywe. Ta nazwa jest coraz częściej wypychana z naszego słownika przez słowo „Ukiel” – de factooficjalną nazwę jeziora, a to za sprawą Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”, które napawa nas dumą, bo jest piękne, funkcjonalne i… nasze. To także nasz główny  konkursowy „koń” wyścigowy, którego można spokojnie obstawiać, bo nawet jeśli nie wygra, to daje pewność, że będzie w czołówce. Na razie jest na drugim miejscu w konkursie Europa to My(http://www.europatomy.eu), ale ciągle jeszcze można głosować, więc wszystko przed nami. Do klikania już zachęcałem, ale się powtórzę, bo warto – do 24 lipca walczymy, a potem… zobaczymy.

Niezależnie od tego, czy wygramy konkurs, a co za tym idzie – koncert gwiazd, sierpień w Olsztynie zapowiada się bardzo gorąco.Olsztyn Green Festival wychodzi na organizacyjną „ostatnią prostą”, pojawiają się kolejne propozycje artystyczne, w tym m.in. udział Patrycji Markowskiej oraz Magdy Navarette – wykonawczyni muzyki flamenco, z towarzyszeniem wybitnego polskiego akordeonisty Marcina Wyrostka, zwycięzcy konkursu „Mam talent”.  W następny weekend po festiwalu gościć będziemy telewizję TVN ze sztandarowym produktem wakacyjnym TVN na plaży. A po TVN-ie nad Ukielem zagości Grand Slam – Puchar Świata w siatkówce plażowej. O gościach i atrakcjach siatkarskich zmagań dowiemy się już w najbliższą środę, na specjalnej konferencji prasowej, zorganizowanej przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

Na koniec trudno nie pokusić się o dość oczywistą refleksję, że zaletą tych imprez – pomijając ich walory promocyjne – jest to, iż pozwalają płynnie przejść z etapu letniego, relaksacyjnego urlopu do pracowitej, aktywnej jesieni.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup