Środa 5 sierpnia 2015
1 0

To dla nas ważne

Wprawdzie nie wygraliśmy w konkursie „Europa to My”, organizowanym przez spółkę mediową Eurozet, ale zajęliśmy 2. miejsce, co jest również bardzo dobrym wynikiem. Nasz projekt „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym”, zgłoszony przez panią Justynę Sołowiej, której jeszcze raz dziękuję za aktywność, przegrał jedynie z nadwarciańskimi bulwarami w Gorzowie Wielkopolskim. Jeżeli ktoś nie widział spotu telewizyjnego, promującego w ramach konkursu „nasze Krzywe”, czyli Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”, to polecam link: www.youtube.com/watch?v=TmNqpbqyvHE.

Konkurencja była bardzo silna, a w ścisłym finale znalazło się 20 projektów. Organizatorzy zaprosili nas do Gorzowa na galę koncertową wieńczącą konkurs, dodatkowo udostępniając miejsce na promocję Olsztyna, więc będziemy mogli sami sprawdzić, jak w rzeczywistości wygląda zwycięski projekt. Ważne jednak jest, że mimo wakacji udało się nam zmobilizować mieszkańców Olsztyna, a myślę, że także – Polski, do  głosowania  na CR-S „Ukiel”. Sądzę też, że zarówno sukcesów, jak i zwycięstw „Ukiela” w rankingach będzie jeszcze dużo.

Co się nie udało w przypadku Jeziora Krzywego, powiodło się w odniesieniu do Parku Centralnego. Trochę w tle konkursu „Europa to My” trwał konkurs „To dla mnie ważne”, organizowany przez Fundację Aviva. Tym razem nie było wątpliwości. Nasz Park Centralny zwyciężył, otrzymując 3584 głosy i wyprzedził Lawendowy Ogród Literacki w Słupsku. W nagrodę otrzymamy instalację „Design ze sznurka” do wspólnych zabaw dzieci i rodziców. Instalacja z pewnością przyda się olsztynianom małym i dużym, ale największym zyskiem z udziału w konkursie jest promocja w naszym kraju miejsca, z którego jesteśmy dumni i którego budowa wydawała  się nierealna. Ale udało się, bo przecież „to dla nas (!) ważne”.

Oceń post
Ocen: 1
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup