Środa 12 sierpnia 2015
0 0

Hit lata

Już wcześniej pisałem, że sierpień będzie gorący, ale nie myślałem, że aż tak. Określenie „gorący sierpień” bardziej odnosiło się do imprez niż do pogody, ale nie ma co się tym martwić – i piękna pogoda, i wspaniałe imprezy są nam w równym stopniu potrzebne, zwłaszcza gdy może zadziałać efekt synergii.

Na pierwszy rzut pójdzie druga edycja Olsztyn Green Festivalu, który wystartuje już za dwa dni i na dwa dni – 14 i 15 sierpnia. Przypomnę, że  wszystko zaczęło się dwa lata temu od prowokacji i rozbudzenia aspiracji festiwalowych Olsztyna. Zresztą wątek potrzeby organizacji dużego wydarzenia muzycznego powtarzał się w dyskusjach od wielu lat, więc „podłożyć ogień” nie było trudno. W efekcie, przy współpracy z Agorą S.A., udało się zorganizować wydarzenie, które chyba wszystkim przypadło do gustu, wpisując się w ekologiczno-kulturalny profil miasta. Były gwiazdy estrady, były tłumy widzów, dobra pogoda i wyjątkowe miejsce – gruntownie zmodernizowana plaża miejska. I chociaż to określenie zawsze brzmi nieco pretensjonalnie, to muszę powiedzieć, że festiwal zakończył się olbrzymim sukcesem, co zauważyli nawet ci, którzy wcześniej nie dawali mu szans.

Sądzę, że tegoroczna impreza będzie równie udana. Wnioskuję tak z faktu, że wyjściowe parametry są bardzo podobne. Na scenie pojawią się  niekwestionowane gwiazdy muzyczne, w tym rodzinnie związana z Olsztynem Julia Marcell, będzie piękna pogoda i niezmiennie piękne „okoliczności przyrody”, tworzące wyjątkową scenerię i klimat imprezy. Patrząc na tłumy odwiedzające plażę nad Ukielem można też być spokojnym o frekwencję.

Tegoroczną nowością będzie druga, kameralna scena, dzięki czemu koncerty będą się odbywały niemal naprzemiennie i bez przerwy. W porównaniu z ubiegłym rokiem zmieni się jeszcze jedno – czynna będzie cała infrastruktura Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” i w całości będzie pracowała na rzecz Olsztyn Green Festivalu, bez wątpienia kulturowego wydarzenia.

Zapraszam zatem na festiwal i nad Ukiel. Kto jeszcze nie odwiedził tego wyjątkowego miejsca, będzie miał okazję przekonać się, dlaczego nowa plaża miejska to w Olsztynie największy hit tego lata.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup