Czwartek 19 czerwca 2014
0 0

Zdolna młodzież

Mamy w Olsztynie zdolną młodzież i coraz więcej dowodów, iż jest to prawda. Po sukcesach specjalistów od kosmosu i zaawansowanych technologii 3D, przyszła pora na kulturę. Oto dotarła do mnie informacja, że młody olsztyński filmowiec Maciej Miller otrzymał nagrodę specjalną na Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych OKFA 2014 w Koninie za swój autorski film „Stasiek”. Jury przewodniczył znany aktor Krzysztof Majchrzak. Jak można było przeczytać w prasie, film jest wzruszający i prawdziwy. Co ciekawe, dotyka spraw ludzi starszych i schorowanych, chociaż zrealizowany jest przez bardzo młodego człowieka.

Kiedy zwróciłem uwagę moim służbom prasowym, że mamy gdzieś niedaleko nas bardzo zdolnego, młodego człowieka, okazało się, że jego talent został już przez nasze Biuro  Komunikacji Społecznej dostrzeżony. Pan Maciej zrealizował dla Urzędu Miasta kilka niekonwencjonalnych filmików, promujących ważne społecznie sprawy – m.in. segregację odpadów oraz zalety płacenia podatków w Olsztynie.

Z tego co słyszałem, nasz „młody, zdolny olsztynianin” wybiera się na studia do łódzkiej „filmówki”, ale serce zostawia w Olsztynie. Bardzo się cieszę z tego faktu, bo daje to gwarancję, że do nas wróci.

Panie Macieju! Serdeczne gratulacje. Niech ten sukces będzie początkiem drogi do dużej kariery filmowej. Wierzę, że tak się stanie.

A na potwierdzenie dołączam linki do urzędowo-olsztyńskiej produkcji pana Macieja.

 

http://www.youtube.com/watch?v=JcqmckIO6vQ&list=PLB8Mfyt9QVkOVWk-IABKe44NZobRlBbrj&index=9
http://czysty.olsztyn.eu/jak-segregowac.html
http://vimeo.com/55638255

 

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup