Niedziela 13 grudnia 2015
0 0

Dobre losowanie

Wydawało się, że VII Warmiński Jarmark Świąteczny pozbawiony będzie swojego naturalnego atrybutu – śniegu, a tu proszę, w niedzielę poprószyło i zrobiło się zimowo. Ale Jarmark radzi sobie i bez śniegu, bo najważniejsza jest świąteczna atmosfera, urok i klimat starówki, podkreślone efektowną iluminacją, a także obecnością najważniejszego gościa – świętego Mikołaja. Dodam, że tego najprawdziwszego, bo z dalekiej Laponii i jednocześnie bliskiego nam, bo z zaprzyjaźnionego Rovaniemi.

Żeby nieco ulżyć zapracowanemu zaprzęgowi świętego Mikołaja, wykorzystaliśmy do jednej z podarunkowych wypraw nasz nowy, olsztyński tramwaj. Mikołaj okazał się być oswojony z nowoczesnością i ten środek lokomocji bardzo mu się spodobał. Wiem, bo towarzyszyłem mu w tej tramwajowej podróży.

Świąteczny Jarmark od początku wywołuje bardzo dużo pozytywnych emocji i taki też był jego cel: budować wspólnotę mieszkańców, wnosić naturalną radość oraz pokazywać Olsztyn od jak najlepszej strony. To także dowód, że Olsztyn nie tylko latem jest atrakcyjny. Efektowne iluminacje na starówce i w parku Podzamcze  pokazują,  jak Olsztyn pięknie się zmienia. Podobnie nowym blaskiem zajaśniała aleja Piłsudskiego, a rekordy frekwencji bije „przechodnia  bombka” pod ratuszem.

Ale zmiany w naszym mieście dokonują się nie tylko na ulicach. Zmieniają się także… klatki schodowe. To mniej widoczna, ale równie istotna kategoria zmian i oby ich było jak najwięcej. W piątek zostałem poproszony o udział w „oddawaniu do użytku” klatki kamienicy z 1910 roku przy ul. Kętrzyńskiego 6. Jeśli ktoś myśli, że „oddawanie” klatki  schodowej to mała przesada, to zapraszam do obejrzenia zdjęć pod linkiem http://www.galeria.olsztyn.eu/Odnowiona-klatka-schodowa-przy-ul-K-trzy-skiego. Można na nich zobaczyć kawał dobrej, konserwatorskiej roboty. Prace zostały wykonane z dużym pietyzmem i poszanowaniem tradycji. Klatka jest przepiękna! Gratuluję wspólnocie mieszkańców zaangażowania i zachęcam inne wspólnoty do korzystania z ich doświadczeń. Naprawdę warto, także dlatego, że zdecydowanie poprawia to estetykę i komfort życia w naszym codziennym otoczeniu.

Na koniec dobra informacja – losowanie grup Mistrzostw Europy w piłce nożnej Francja 2016. Trudno mi oceniać je w kategorii czysto sportowej, bo zapewne co głos, to inne zdanie, ale myślę tu głównie o… Olsztynie. Podczas mistrzostw we Francji, w naszym mieście rozgrywana będzie kolejna edycja Pucharu Świata w siatkówce plażowej „Grand Slam”. Byłoby fatalnie, gdyby doszło do kolizji terminów rozgrywek naszej reprezentacji z terminarzem najważniejszych meczów  „Grand Slamu”. Na szczęście w trakcie Pucharu Świata przypada tylko jeden mecz – z Niemcami, w czwartek 16 czerwca i to o godz. 21.00. Jest więc gwarancja, że przysłowiowy wilk będzie syty, a i owca ocaleje.        

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup