Środa 23 grudnia 2015
1 0

Czekając na wigilijną gwiazdkę

Wigilia Bożego Narodzenia, traktowana w naszej, polskiej tradycji jako wyjątkowe święto, daleko przekraczające wymiar wyłącznie religijny i wkraczające w obszar kulturowy, to jednocześnie wyraźny sygnał zbliżającego się końca roku. Kiedy składamy sobie życzenia na święta i zwyczajowo na kolejny rok, punktem odniesienia jest zawsze ten, który właśnie się kończy. Nawet jeśli był udany, to naturalną rzeczą jest, że chcemy, by kolejny był jeszcze lepszy i mniej problemowy. Tego życzymy bliskim i znajomym oraz tak odbieramy życzenia kierowane w naszą stronę.

Do różnych podsumowań odchodzącego 2015 roku z pewnością będzie jeszcze wiele okazji. Wyprzedzając jednak nieco czas i mówiąc w największym skrócie, muszę stwierdzić, że był on bez wątpienia trudny, ale też i udany. Mogę pozwolić sobie na takie stwierdzenie także w kontekście zakończonych właśnie pierwszych dwunastu miesięcy mojej prezydentury w nowej kadencji. Nie chcę wyliczać, co się udało, a co nie, bo to zrobią inni (chociażby media), myślę jednak, że istotę tego roku oddaje polskie przysłowie: „Wszystko dobre, co się dobrze kończy!”. Kończymy ten rok szczęśliwie, z oddaną inwestycją tramwajową oraz realnymi szansami na rozpoczęcie ważnej dla miasta budowy południowej obwodnicy Olsztyna. Do tego wypadamy dobrze w rankingach, choćby tak ważnych, jak ocena jakości życia i mamy jeden z najniższych wskaźników bezrobocia wśród miast wojewódzkich. Myślę też, a mam na to wiele potwierdzeń od olsztynian, że coraz bardziej akceptujemy nowoczesne oblicze Olsztyna. Ukochane przesłanie olsztynian „Olsztyn kocham” nie tylko nie straciło nic ze swojej siły, ale także zyskało nowych wyznawców, bo coraz  bardziej staje się oczywiste, że Olsztyna… nie sposób nie kochać.

Szanowni Państwo, właśnie miłości – pięknej, czystej, bezwarunkowej – życzę Państwu z okazji rozpoczynających się świąt Bożego Narodzenia. Niech miłość i pojednanie towarzyszą Państwu przy świątecznych stołach i podczas spotkań z bliskim. Siła miłości w oczywisty sposób sprawia, że stajemy się zdrowsi, odporniejsi na przeciwności losu i – tak po prostu – szczęśliwsi.

Życzę spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Oceń post
Ocen: 1
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup