Czwartek 31 grudnia 2015
5 0

Do siego roku

Nigdy nie wiem, czy Sylwester i nadejście nowego roku to powód do radości, czy też głębszej zadumy i refleksji. Nowy rok zwyczajowo witamy radośnie, hucznie i z nadzieją, że ten, który się właśnie rozpoczyna będzie lepszy. Ale czy ten mijający 2015 rok – był niedobry i lepiej o nim zapomnieć?

W moim przypadku z pewnością był to czas bardzo trudny i intensywny, ale nie zawiódł pokładanych w nim moich nadziei i skończył się bardzo przyzwoicie. Bo najpierw zakończyliśmy inwestycję nad Jeziorem Krzywym i nie ma osoby, której nowe nabrzeża by się nie podobały. Potem otworzyliśmy Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych na Tracku, chociaż niektórzy nie dawali nam szans na dotrzymanie terminu. W tzw. międzyczasie zajaśniał w pełnej krasie park Podzamcze – i aż szkoda, że zbyt cicho. A zwieńczeniem roku było zakończenie inwestycji tramwajowej. Najnowocześniejsze w Polsce pojazdy ruszyły po szynach i w annałach oraz archiwach miejskich rok 2015 z pewnością zapisze się jako „rok ów” – powrotu tramwajów na ulice Olsztyna. I już tylko z tego powodu warto o nim myśleć i mówić dobrze. Stało się też to, w co wierzyliśmy – tramwaj odmienił miasto i dał mu impuls rozwojowy. To dobry zastrzyk energii i wiary, że stać nas na grę w ekstraklasie polskich miast.

Rok kończy się jeszcze jednym komunikacyjnym akcentem. Właśnie dzisiaj (30.12) w Olsztynie zameldowało się 12 nowych i bardzo nowoczesnych autobusów Solaris. Wszyscy, którzy je widzieli, cmokają z zachwytu, mam więc nadzieję, że ten zachwyt podzielą także  pasażerowie.

Jaki będzie 2016 rok? Na to pytanie nie ma jeszcze wszystkich odpowiedzi. Z pewnością będzie inny. Nadchodzi czas przegrupowywania sił i środków. W perspektywie budowy obwodnicy główne akcenty inwestycyjne przeniosą się na obrzeża miasta. Jednocześnie będzie to czas projektowania oraz aplikowania o środki. Po doświadczeniach ostatnich lat jesteśmy bogatsi o wiedzę i kontakty. To z pewnością nasz kapitał, który zabierzemy ze sobą w nowy rok.

Bez wątpienia 2016 rok pozwoli nam na głębszy oddech, a właściwie – wyrównanie oddechu po finiszu w końcówce tego, który właśnie się kończy.  Nie sądzę jednak, żebyśmy pracowali mniej intensywnie. Stojące przed nami wyzwania nie pozwolą na nadmiar odpoczynku.  Dlatego na wypoczynek wykorzystajmy nadchodzący weekend, rozpoczynający się w pierwszy dzień nowego roku.

Życzę wszystkim mieszkańcom i przyjaciołom naszego miasta dobrej, bezpiecznej zabawy. Cieszmy się tym, co przed nami i bądźmy pełni nadziei, że 2016 rok przyniesie nam same dobre rzeczy. Szczęśliwości – i do siego roku.

Oceń post
Ocen: 5
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup