Poniedziałek 11 stycznia 2016
3 1

Miasto wojowników

Od 10 lat olsztyński sport nie odnotował takiego sukcesu. W „złotej dziesiątce” tegorocznego 81. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na „10 Najlepszych Sportowców Polski 2015” na siódmym miejscu znalazła się Joanna Jędrzejczyk – nasza największa wojowniczka, o ujmującym uśmiechu i dużej kulturze osobistej. I warto pamiętać, że jest pierwszą przedstawicielką mieszanych sztuk walki (MMA) w tym plebiscycie.

Wystarczy kilka zdań zamienionych z panią Joanną żeby zrozumieć, że mamy do czynienia z osobą niezwykłą: pozytywnie zakręconą na sportowy sukces, dumną, że walczy pod biało-czerwoną flagą, dobrze wykształconą, ciepłą i dowcipną. Do swoich osiągnięć dochodziła latami, co tylko jest potwierdzeniem, że za sportowymi mistrzowskimi wynikami musi stać talent, żmudna praca i… czas. Nagrodą jest pozycja sportowca nr 1 w swojej dyscyplinie w kraju i – jak w przypadku pani Joanny Jędrzejczyk – na świecie!

Dzięki sukcesom trafiła do Ultimate Fighting Championship (UFC), najpotężniejszej światowej organizacji tej dyscypliny sportu. W marcu 2015 roku, po spektakularnym nokaucie odebrała tytuł mistrzyni świata UFC wagi słomkowej, Amerykance Carli Esparzi, a ostatnio, 15 listopada w Melbourne, obroniła pas, pokonując Kanadyjkę Valerie Letourneau.

Do tej pory byliśmy dumni z osiągnięć innego naszego walecznego wojownika – Mahmeda Chalidova, ale sukcesy pani Joasi Jędrzejczyk są zdumiewające. Fighters Only Magazine po raz ósmy ogłosił listę zawodników nominowanych do plebiscytu World MMA Awards 2016. Joanna Jędrzejczyk jako jedyna nasza reprezentantka została nominowana w dwóch kategoriach „Zawodniczki Roku” oraz „Międzynarodowego Zawodnika Roku”. I pomyśleć, że źródłem tej dobrej, sportowej energii jest klub Berkut Arrachion Olsztyn, z jego trenerami Szymonem Bońkowskim i Pawłem Derlaczem.

Talenty i błyskotliwość pani Joasi spowodowały, iż skierowana została do niej także oferta ze strony mediów. Wraz z Claudią Gadelhą – prawdopodobnie następną przeciwniczką w obronie mistrzowskiego pasa – będą prowadziły swoje drużyny w kolejnym reality show The Ultimate Fighter 23. Program będzie emitowany od pierwszego kwietnia na antenie telewizji FOX Sports.

Jak widać, sukcesy Olsztyna to nie tylko „twarde” inwestycje w tkankę miejską, ale także te „miękkie”, na które składają się osiągnięcia jego mieszkańców. Joanna Jędrzejczyk jest ich najlepszym przykładem, a także potwierdzeniem tezy, że Olsztyn to miasto wojowników.

 

Oceń post
Ocen: 4
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup