Środa 13 stycznia 2016
2 0

Olsztyn świeci

Trochę już do tego przywykliśmy, że w kolejnych konkursach na rozwiązania oświetleniowe w samorządach zdobywamy nagrody. Konkursy organizują fachowcy, czyli Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego, więc i nagrody mają swoje gatunkowe znaczenie. W latach wcześniejszych doceniono naszą iluminację świąteczną i „inteligentne” oświetlenie  traktu pieszo-rowerowego nad jeziorem Ukiel. Tym razem przyszła jednak pora na „ciężką artylerię” – Olsztyn  otrzymał tytuł „Najlepiej Oświetlonej Gminy i Miasta w 2015 roku".

Tym, co przeważyło w ocenach na naszą korzyść, było oświetlenie uliczne zainstalowane w ramach modernizacji transportu zbiorowego oraz iluminacja brzegów jeziora Ukiel. Wiemy, że Olsztyn wygląda coraz piękniej, ale nic tak nie uwypukla jego urody, jak światło – naturalne czy sztuczne. Kto chcę się przekonać, jak to działa, może się przespacerować wieczorem do Parku Centralnego, żeby obejrzeć świetlny układ słoneczny. Można też spojrzeć na iluminację kościoła „garnizonowego”, która efektownie eksponuje tę pięknie położoną w zamkowym parku świątynię. To „najmłodsze dziecko” naszych specjalistów od oświetlenia obiektów publicznych, z inżynierem Karolem Więckowskim na czele, spiritus movens wszystkich tych działań.

Szczególnie ważnym aspektem oświetlenia jest ekonomia. Nasze najnowsze rozwiązania, które zaczynają już być standardem, znacząco oszczędzają energię zarówno poprzez zmniejszanie poboru, jak i poprzez inteligentne zarządzanie natężeniem. W efekcie, chociaż więcej oświetlamy, to jednak nie powoduje to większego uszczerbku w naszej samorządowej kieszeni. To dobra droga i nie zamierzamy z niej schodzić – w końcu możemy powiedzieć, że... Olsztyn świeci!

Oceń post
Ocen: 2
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup