Czwartek 21 stycznia 2016
3 1

Wysokich lotów

Chociaż projekt budowy portu lotniczego w Szymanach wzbudzał wiele kontrowersji, to jednak, jak sądzę, na start pierwszego samolotu z niego czekał cały region. Marzyliśmy o tym, żeby Warmia i Mazury miały własny port lotniczy i doczekaliśmy się chwili, że to pragnienie stało się faktem. Mamy piękny obiekt Regionalnego Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, z którego jutro rozpoczną się regularne loty rejsowe.

Jako prezydenta Olsztyna cieszy mnie, że w nazwie portu figuruje nasze miasto. To dobry znak i dobra prognoza, zarówno dla nas, jak i pasażerów z kraju i świata. Wierzę w siłę przyciągania Olsztyna i mam nadzieję, że pomoże to w osiąganiu sukcesów przez regionalne lotnisko. Olsztyn to dobra marka, która dodatkowo znajdzie się na każdej lotniczej mapie świata.

Dzisiaj uczestniczyłem w inauguracji działalności Portu Olsztyn-Mazury. Gdy patrzyłem na ten bez wątpienia ładny obiekt, nachodziły mnie różne refleksje. Wiem, ile uciążliwości i stresów towarzyszy inwestorom tak ważnych społecznie i gospodarczo inwestycji. Wiem, jaką ulgą jest oddanie inwestycji. My cieszyliśmy się przed miesiącem z otwarcia linii tramwajowych, dzisiaj jest czas marszałka województwa, bo to on w głównej mierze stał za tą inwestycją. Ma pełne prawo do radości i świętowania sukcesu, bo Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury jest faktem!

Sukces regularnych rejsów powietrznych z i do naszego regionu będzie prawdziwym sukcesem całej inwestycji. To kolejny sprawdzian dla idei zbudowania portu lotniczego na Mazurach – i życząc Regionalnemu Portowi Lotniczemu Olsztyn-Mazury sukcesów, warto trzymać za to przysłowiowe kciuki. Trochę w tym naszego, olsztyńskiego interesu, bo sukces portu będzie także naszym promocyjnym sukcesem i szansą na kolejne tysiące turystów.

A póki co, Olsztyn życzy Szymanom wysokich lotów! 

Oceń post
Ocen: 4
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup