Środa 27 stycznia 2016
2 1

Jest od kogo się uczyć

Z dalekiej Skandynawii, gdzie rozgrywano bojerowe mistrzostwa świata, dotarła do Olsztyna bardzo dobra wiadomość. W zasadzie jej treść tak bardzo nas nie zaskoczyła, bo do takich informacji zdążyliśmy się już nieco przyzwyczaić. Wiadomo, że Karol Jabłoński to mistrz nad mistrzami i kto, jak nie on mógłby – po raz dziesiąty(!) – zdobyć tytuł bojerowego mistrza świata. I do tego po raz trzeci z rzędu! Mistrzostwa odbywały się od 23 stycznia br. na jeziorze Glan koło miasta Norrköping w Szwecji i startowało w nich 160 zawodników.

To nie jedyna dobra informacja z tych zawodów. Wicemistrzem świata został także zawodnik z Olsztyna – Michał Burczyński z AZS UWM.

Panie Karolu, panie Michale – serdeczne gratulacje! Tak trzymać – i nie dać się wyślizgać!

W takich momentach warto przypomnieć, że Karol Jabłoński jest jedną z najważniejszych postaci projektu budowy w Olsztynie mocnych filarów kształcenia żeglarzy w oparciu o infrastrukturę Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego na jeziorze Ukiel. Sytuacja jest zatem optymalna: mamy mistrza, więc uczymy się od najlepszych!

Mimo zimy projekt „Ukiel” nadal zdobywa laury dla Olsztyna. Przed dwoma tygodniami podzieliłem się informacją, że w konkursie Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego otrzymaliśmy tytuł Najlepiej Oświetlonej Gminy i Miasta 2015 r.”. W uzasadnieniu decyzji wyraźnie napisano, że nagroda jest przyznana za oświetlenie ulic w ramach projektu „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego” oraz – a jakże(!) – za oświetlenie zainstalowane w ramach projektu „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad  Jeziorem Krzywym”.

Dzisiaj (27.01) wybrałem się do Warszawy po odbiór nagrody. Uroczystość odbyła  się podczas XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2015. Czterystu wystawców z kraju i świata, najnowsze technologie oświetleniowe, warsztaty, konferencje tematyczne, a nade wszystko – wiedza oraz możliwość podpatrzenia najlepszych rozwiązań. Musiałem tam być – wszak tytuł najlepiej oświetlonej gminy zobowiązuje i warto byłoby go utrzymać na dłużej.

Oceń post
Ocen: 3
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup