Niedziela 20 marca 2016
2 1

Wiosna wymusza aktywność

Wiosna nie pyta, czy może – po prostu przychodzi, i tyle. A nawet jeśli jej jeszcze nie widać, to trzeba uwierzyć, że już jest. Dla niedowiarków zawsze mamy antidotum – wiosenną inaugurację akcji „Olsztyn. Aktywnie!”, czyli Skorpenowy Spływ Łyną.  Na spływie, a i po nim, organizowanym rokrocznie przez Akademicki Klub Płetwonurków „Skorpena” przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim,  zawsze jest wiosennie, radośnie, kolorowo i tłumnie. Ta skłonność do zabawy pokazuje, jak bardzo jesteśmy już spragnieni słońca, ciepła i aktywności na świeżym powietrzu.

Akcja „Olsztyn. Aktywnie!”, której kolejną edycję rozpoczęliśmy w sobotę (19.03) już po raz siódmy, jest właściwym przykładem na to, że dobry pomysł gwarantuje przedsięwzięciu długi żywot. Kiedy akcja startowała, nikt się chyba nie spodziewał, że z sympatycznego działania promocyjnego przerodzi się w masowy ruch społeczny i ważną platformę aktywności mieszkańców, preferujących zdrowy styl życia. Tak oto w Olsztynie zrodziła się swoista moda na aktywność, co tylko może cieszyć. Olsztynianie biegają, spacerują, jeżdżą, pływają, wspinają się, kontemplują, poznają otoczenie i robią jeszcze wiele różnych rzeczy,   poprawiających ich samopoczucie i zdrowie. Nawiązują przy tym znajomości i wchodzą w pozytywne relacje z innymi uczestnikami akcji, których są już tysiące. W kraju nie jesteśmy w tej aktywności wyjątkiem, ale sądzę, że skala uczestnictwa może nas stawiać za wzór dla innych miast.

Akcja „Olsztyn. Aktywnie!” rozwija się w sposób przemyślany i kontrolowany. W corocznych edycjach dochodzili nowi uczestnicy i następne dyscypliny oraz poszerzał się krąg zainteresowań o nowe pomysły na rekreację. Podobnie będzie w tym roku. Wszystkich zainteresowanych tegoroczną aktywną rekreacją zapraszam na stronę akcji www.aktywnie.olsztyn.eu

Swój pomysł, od 13 lat ten sam – spływ Łyną na powitanie wiosny, mają płetwonurkowie „Skorpeny”. Setki uczestników płetwami zaznacza swoją akceptację dla pomysłu spływu, więc warto tego się trzymać, przynajmniej, jeśli idzie o inaugurację „Olsztyn. Aktywnie!”. Tyle że mogłoby być cieplej.

Cieplej było za to na sobotnim zjeździe Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Zawsze będę podkreślał, że to bardzo ważna grupa zawodowa, decydująca o jakości naszego życia. Cieszę się również z tego, że Olsztyn może być dumny ze swoich architektów. Ostatnie lata, pełne ważnych, realizowanych w przestrzeni publicznej lokalnych inwestycji, ukazały siłę naszego środowiska. Dlatego mam wiele satysfakcji, gdy odbierając z różnych stron gratulacje za nasze „wizerunkowe aktywa”, mogę dodawać, że zaprojektowali je olsztyńscy architekci. A przecież kolejne projekty i realizacje już niedługo, wszak wiosna wymusza aktywność.

Oceń post
Ocen: 3
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup