Piątek 22 kwietnia 2016
1 0

E-skrzydła

Wygląda na to, że jeszcze trochę polatamy, zwłaszcza, że mamy nowe skrzydła! Brzmi to trochę zagadkowo, więc już wyjaśniam. W środę, 20 bm., Urząd Miasta Olsztyna otrzymał prestiżową nagrodę – „Skrzydła IT w Administracji 2016”. Przyznano ją nam w kategorii e-Usługi dla obywatela, co powinno nas szczególnie cieszyć.

Konkurs organizowany jest przez miesięcznik „IT w Administracji” i odbywa się w pięciu kategoriach: e-Administracja, e-Kultura i e-Edukacja, e-Usługi dla obywatela, Oprogramowanie do obsługi urzędu, Narzędzia do komunikacji z obywatelami. Kapitała konkursu doceniła nasze rozwiązania zastosowane w projektach: e-deklaracje i Elektroniczne Płatności Olsztyna. Wybrano je spośród 150 propozycji konkurencyjnych, więc tym bardziej mamy powody do radości.

Narzędzia informatyczne w administracji mają wiele zastosowań i praca bez nich w dzisiejszych urzędach byłaby już chyba niemożliwa. Ale poza usprawnianiem pracy administracyjnej, równie ważne jest ułatwianie dostępu do urzędu zwykłym obywatelom – mieszkańcom i podatnikom. To oni powinni mieć możliwość załatwienia spraw jak najszybciej  i najlepiej prosto z domu, właśnie korzystając z Internetu, coraz bardziej powszechnego kanału komunikacyjnego. Temu też służą nasze nagrodzone programy, przy czym korzyść jest obustronna. Mieszkaniec ma łatwy, wygodny i szybki dostęp do urzędu a urząd ma… pieniądze, które tą drogą przekazuje mieszkaniec. Można by żartobliwie powiedzieć, że to taka internetowa, podatkowa symbioza. 

„Skrzydła IT 2016” to niewątpliwie spory sukces i zasługa naszego pionu informatycznego, kierowanego przez dyr. Rafała Ruchlewicza.

Wszystkim zaangażowanym przy nagrodzonych projektach serdecznie gratuluję. Oczywiście – online!

Oceń post
Ocen: 1
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup