Piątek 18 lipca 2014
0 0

Zielono mi

Kolor zielony od dawna ma bardzo dobre konotacje. To z jednej strony kolor fanów ekologii, z drugiej zaś – muzyki. Ekolodzy mają swój zorientowany na ochronę środowiska ruch Greenpeace, muzycy mają evergreen’y, czyli niestarzejące się przeboje. Jeśliby te dwie filozofie zbliżyć do siebie, to robi się przestrzeń na… Olsztyn Green Festival, nasz nowy  projekt z kategorii eko-art. Chcemy pokazać, że środowisko i sztuka mogą żyć w symbiozie, oferując „zielony” styl życia, bliski zarówno mieszkańcom, jak i osobom, które Olsztyn odwiedzają.

Festiwal staje się faktem, a potwierdziła to środowa (16 bm.) konferencja prasowa z udziałem głównego organizatora – koncernu mediowego Agora S.A. Datę 6–7 września, kiedy to ma odbyć się Olsztyn Green Festival,  znaliśmy już dość dawno, teraz poznaliśmy też propozycje programowe. No i co tu dużo mówić – będzie się  działo! Festiwal zacznie żyć każdego dnia już od południa, oferując atrakcje zarówno dla ducha, jak i ciała. Będą pokazy, spotkania, seanse filmowe, regaty żeglarskie i wyścigi smoczych łodzi. Będzie piknikowo, kulinarnie i aktywnie, a na wieczór i noc zaplanowano dwa atrakcyjne bloki koncertowe, zakończone w sobotę występami zespołu Łąki Łan, Artura Rojka i zespołu Hey z Katarzyną Nosowską, a w niedzielę – Kuby Badacha, Ani Rusowicz i Kayah.

Było sporo kontrowersji, czy uda się to przedsięwzięcie zorganizować, bo z pewnością nie jest tanie i proste, ale jesteśmy już na dobrej ścieżce. Szczególnie cieszy mnie lokalizacja – zmodernizowana plaża nad jeziorem Ukiel – bo będzie to świetna promocja tego wyjątkowego miejsca. Jeżeli do pięknego piasku, nowych pomostów i efektownych, nowoczesnych obiektów rekreacyjnych dołożymy zachodzące słońce, energetyczną muzykę i klimat prawdziwej zabawy, to będzie fantastycznie! Kto wątpi, niech sam sprawdzi.

Zapraszam – nucąc znany evergreen Andrzeja Dąbrowskiego do tekstu Agnieszki Osieckiej – „Zielono mi i spokojnie…”.

No, z tym „spokojnie”, to może trochę przesadziłem…

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup