Środa 4 maja 2016
2 1

W wakacje bez zamykania

Mamy maj, a więc… ruszyły matury! To piękny i wzruszający widok, gdy odświętnie ubrana młodzież, trochę spięta, zestresowana, udaje się na pierwszy egzamin dojrzałości.  Takich momentów się nie zapomina. Dlatego powiem krótko: drodzy maturzyści, trzymajcie się, nie dajcie się! Nie taka matura straszna, jak ją malują.

Czas matur to także wyraźne przypomnienie, że już niedługo przerwa wakacyjna w szkołach i przedszkolach. Wyczekiwana, wymarzona, ale czasami kłopotliwa, zwłaszcza dla rodziców przedszkolaków. Co zrobić z maluchem? Dyżurne przedszkole, dziadkowie czy może urlop? Dlatego dla rodziców przedszkolaków mam dobrą wiadomość. Dzisiaj (3 bm.), po owocnej dyskusji ze współpracownikami zdecydowałem, że olsztyńskie przedszkola będą pracowały bez wakacyjnej przerwy! Innymi słowy – nie będzie potrzeby szukania dyżurno-przedszkolnych rozwiązań!

Tak będzie najlepiej dla dzieci i ich rodziców, a zapewne trochę gorzej dla nauczycieli i budżetu miasta, jednak coś zaradzimy, gdyż dobro maluchów jest w tym przypadku najważniejsze. To przemyślana decyzja, mająca uzasadnienie we wcześniejszych analizach ekonomicznych i prawnych. Co ważne, nauczyciele nie poniosą uszczerbku na urlopie, należnym im z Karty Nauczyciela. Przy okazji tej zmiany, nie ma co ukrywać – istotnej, parę spraw się uprości i wyreguluje.

Będziemy o tych zmianach informować, bo zależy nam, żeby dotarły one do rodziców. Na tę chwilę proszę pamiętać, że „moje – nasze” przedszkole pracuje w wakacje bez zamykania!

Oceń post
Ocen: 3
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup