Niedziela 15 maja 2016
0 0

Najlepsze dopiero się zaczyna

Projekt Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” jest dobrym przykładem, że warto inwestować w konkursy architektoniczne. Ich efektem mogą być prawdziwe dzieła sztuki, które przynoszą chwałę twórcom i inwestorom.

Podczas dorocznej gali rozdania nagród Stowarzyszenia Architektów Polskich w piątek (13 bm.) w Warszawie po raz kolejny okazało się, że budowa całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad naszym Jeziorem Krzywym jest bardzo dobrze oceniana – i stąd Nagroda SARP za „najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ze środków publicznych w roku 2015, w kategorii przestrzeń publiczna”. To nie pierwsza nagroda dla CRS „Ukiel”, doceniająca walory architektoniczne projektu, ale bardzo cenna, gdyż przyznana przez środowisko architektów. W tym kontekście możemy być dumni z jeszcze jednego powodu – projekt zagospodarowania brzegów Jeziora Krzywego jest dziełem architektów z olsztyńskich pracowni: „Studio-Projekt” Autorska Pracownia Projektowa Ryszard Bąk, Anna Mikulska-Bąk, Piotr Mikulski-Bąk, „Dżus Architekci” i architekt Rafał Jacaszek. To ich wizja  sprawiła, że CRS „Ukiel” oczarowuje wszystkich, którzy trafiają w to wyjątkowe miejsce. Dlatego z pełnym przekonaniem twierdzę, że to przede wszystkim  ich nagroda. Panie i panowie architekci – serdecznie gratuluję!

Konkursy architektoniczne weszły na stałe do naszych praktyk inwestycyjnych i zapewniam, że z tej drogi się nie cofniemy, zwłaszcza, gdy dotyczy to newralgicznych punktów przestrzeni publicznej Olsztyna. Bo dobry wybór projektu i udana inwestycja procentują przez lata. CRS „Ukiel” dopiero teraz pokazuje, jaki ma potencjał. Chociaż pogoda jeszcze nie jest optymalna, to obiekt już funkcjonuje pełną parą. Można się było o tym przekonać chociażby dzisiaj (15 bm.), obserwując zawody triathlonowe z cyklu „Elemental Tri Series”. Zgłosiło się na nie blisko 600 zawodników, którzy wystartowali na jednym z trzech dystansów: olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu), sprinterskim (odpowiednio – 0,75–20–5 km) oraz super sprinterskim (0,2–10–2,5 km). Byłem i widziałem – determinacja i wysiłek zawodników robiły wrażenie.

Myślę, że wszystko co najlepsze, a związane z CRS „Ukiel”, dopiero się zaczyna. Udanie zakończył się nabór do klas żeglarskich, interesująco, bo jeszcze atrakcyjniej niż przed rokiem, zapowiadają  się: Puchar Świata w Siatkówce Plażowej „Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn” oraz „Olsztyn Green Festival”, rozrasta się również oferta rekreacyjno-sportowa. Jedyna niewiadoma to… pogoda, ale w przypadku CR-S „Ukiel” – nawet zła pogoda nie zniechęci do dobrego spaceru.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup