Niedziela 12 czerwca 2016
3 0

Dwa w jednym

Zaczyna się! Przed nami najgorętsza sportowo końcówka wiosny i początek lata. W piątek, we Francji ruszyło  EURO 2016, we wtorek, w Olsztynie startuje World Tour! Jednym słowem – jest europejsko i światowo, chociaż bardziej światowo jest u nas! Wygrywamy już nawet samą nazwą, bo „Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2016”, brzmią nader skromnie przy tytule naszej imprezy -  „Puchar Świata w Siatkówce Plażowej FIVB Beach Volleyball World Tour Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2016”! Prawda, że to brzmi? Łącznie - 15 wyrazów i to bez rozwijania nazwy FIVB?!

Ale dość żartów. Czeka nas spora dawka emocji, pierwsza już dzisiaj, w niedzielę. Pisząc te słowa nie znam jeszcze wyniku, ale mam nadzieję, że „sprawiedliwość będzie po naszej stronie”. Kiedy dziennikarze Radia Olsztyn zapytali mnie, jaki będzie wynik, powiedziałem, że 1:1, ale mam nadzieję, że się mylę. W gruncie rzeczy odpowiada mi każdy wynik, pod warunkiem, że będzie na naszą korzyść.

Przy okazji EURO trzeba też wspomnieć, że w swoim czasie także nasze miasto zasilało kadrę Polski piłkarzami, których początki kariery związane było z olsztyńskimi klubami.  I tak, w Mistrzostwach Świata w roku 1978 wystąpił wychowanek Warmii – Bohdan Masztaler a w kolejnych mistrzostwach, w roku 1982, zakończonych zresztą zdobyciem trzeciego miejsca,  wychowanek Stomilu – Janusz Kupcewicz. Również na Mistrzostwach Europy mieliśmy swoich „przedstawicieli”. Na EURO 2008 Polskę reprezentował wychowanek Pisy Barczewo i Stomilu Olsztyn – Tomasz Zahorski  a w ostatnich mistrzostwa, których byliśmy współgospodarzem, wychowanek NAKI i były zawodnik Stomilu – Adrian Mierzejewski. W tegorocznej edycji „olsztyniaków” brakuje, ale nie zmienia to faktu, że olsztyńscy kibice piłki nożnej nie pozwolą się oderwać od telewizorów, dopingując naszą reprezentację.

Żeby nie wypaść ze sportowych emocji już od wtorku zapraszam na „Grand Slam Olsztyn 2016” nad jezioro Ukiel. Tam też będzie się dużo działo a sportowe kulminacje zaczną się zwłaszcza od piątkowych ćwierćfinałów pań. Ponieważ nie samym sportem kibic żyje, organizatorzy – Polski Związek Piłki Siatkowej - zaproponowali też bardzo bogaty wachlarz imprez towarzyszących, kładąc szczególny akcent na piątkowy koncert zespołu… ”Akcent”, niekwestionowanej gwiazdy muzyki disco. W sobotę zmaganiom siatkarek i siatkarzy plażowych towarzyszyć będzie popołudniowo-wieczorny występ kabaretu „Łowcy B”. Do tego trzeba doliczyć wiele animacji i zajęć muzyczno – ruchowych, co powinno spowodować, że po pobycie na „Ukielu” wyjdziemy odpowiednio zmęczeni i …odprężeni.

Klasyczne „dwa w jednym”. I o to nam chodziło.

Oceń post
Ocen: 3
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup