Środa 27 lipca 2016
1 0

Artyści na ulicę!

Sztuka uliczna czuje się coraz lepiej i coraz więcej miast korzysta z tej formy wzbogacania przestrzeni miejskiej. Murale – z zastrzeżeniem, że mówię tu o dziełach sztuki,  a nie o bohomazach – potrafią być miejską atrakcją, a próby ich likwidacji mogą  wywoływać opór społeczny. My też mamy już swoje muralowe dzieła sztuki, jak chociażby efektowny obraz na ścianie olsztyńskiego planetarium, autorstwa artystów kryjących się pod pseudonimami  NeSpoon i Maniac.

Od roku mamy też swój „Olsztyn Street Art Garden" – konkurs nie tylko dla naszych street-artystów. W myśl zapisów regulaminu „przedmiotemkonkursujest zachęcenie uczestników do tworzenia prac o charakterze streetartowym, tzn. realizowanych w przestrzeni miejskiej. Forma prac jest nieograniczona – mogą to być tradycyjne graffiti, murale, ale również różnego rodzaju instalacje w przestrzeni miejskiej”.Technika realizacji pracy jestdowolna.Jedynym warunkiem jestzrealizowanie jej w przestrzeni miejskiej Olsztyna.

Warto się śpieszyć z dołączeniem do uczestników, bo termin zgłaszania prac mija 9 sierpnia. Do wygrania, poza oczywistą satysfakcją, że „moje dzieło” zdobi miasto, są nagrody pieniężne – za pierwsze miejsce kwota 3500 zł. Trzeba pamiętać, że zanim taka praca powstanie, autor musi uzyskać zgodę na jej realizację! Po szczegóły odsyłam do regulaminu.

Konkurs i wszelkie związane ze street art’em działania okołokonkursowe mają też swoją stonę internetową, na której można obejrzeć zrealizowane projekty i znaleźć więcej informacji: http://www.olsztynstreetart.pl/.

Sztuka uliczna ma swoje artystyczne super gwiazdy – niektóre, jak legendarny Banksy, tajemnicze i intrygujące. „Olsztyn Street Art Garden" nie jest anonimowy, więc efekt tajemniczości w tym przypadku nie zadziała, ale mimo to warto  zmierzyć się z samym sobą i… ulicą. Jak śpiewa olsztyński Big Day – „przestrzeń woła...”

Oceń post
Ocen: 1
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup