Poniedziałek 15 sierpnia 2016
0 0

Ukiel jest najpiękniejszy

Jest dobrze! Plan pogodowy na Olsztyn Green Festival wykonany w stu procentach – zarówno w sobotę, jak i w niedzielę nie padało! Pogoda nie była tak  rewelacyjna, jak przed rokiem, ale zawsze trzeba wierzyć, że aura będzie nam łaskawa. No i potwierdziło się! Widać, że  wiara ma tę wyjątkową moc i rzeczywiście potrafi „czynić cuda”.

Do refleksji związanych z festiwalem będę wracał zapewne jeszcze nie raz.  Pierwsze spostrzeżenie jest takie, że Green dowodzi, iżma dużą moc przyciągania nie tylko olsztynian, ale także gości z całej Polski. Byłem, widziałem, odebrałem mnóstwo gratulacji i niech tak zostanie! Skracając nazwę festiwalu do słowa Green robię to świadomie, bo widzę, że staje się ona coraz powszechniejsza i wchodzi do językowego obiegu.

Jak często podkreślałem, festiwal doskonale wpisuje się w miejsce, w którym jest organizowany. Ta lokalizacja jest bardzo ważna z jeszcze jednego, nie wszystkim znanego powodu. Otóż „nasz Ukiel” został nominowany do tytułu „7 cudów Polski” –  plebiscytu miesięcznika „National Geographic Traveler”. Do plebiscytu wytypowano 32 propozycje miejsc „cudownych”, ale przypuszczam, że nikt z osób odwiedzających Ukiel – czy to mieszkańców, czy turystów – nie wątpi, że Olsztyn może się znaleźć w finałowej siódemce. Ja na pewno takich wątpliwości nie mam. Argumentów, dlaczego Ukiel jest „the best”, padało już tyle, że nie ma powodu, by je kolejny raz przytaczać.

Witając ze sceny fanów Green Festivalu zaapelowałem zatem o aktywność w głosowaniu – i teraz ten apel ponawiam. Żeby zagłosować należy wejść na stronę konkursową: http://7cudow.national-geographic.pl/, na której są niezbędne do udziału w zabawie informacje. „Leniwym” od razu podpowiem, że jezioro Ukiel oznaczono numerem 28. Klikać, tzn. głosować, można raz na 24 godziny.

Propozycji jest sporo, wszystkie piękne, bo jak się okazuje Polska nawet „w ruinie” jest piękna… Ale co tu dużo pisać – nasz Ukiel jest najpiękniejszy! 

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup