Środa 7 września 2016
3 0

Rozsądnie i powszechnie

Bez wątpienia Olsztyn sportem i rekreacją stoi. W minionym tygodniu miałem przyjemność pogratulowania obecności na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” milionowemu odwiedzającemu – a właściwie odwiedzającym, bo była to sympatyczna rodzina z Łęgajn. Ponieważ panie mają pierwszeństwo, więc nie było dyskusji, że tą milionową osobą została pani Patrycja. Gratulowałem naszym „milionowiczom” i czynię to jeszcze raz także tą drogą. I zachęcam wszystkich Państwa do odwiedzania CR-S „Ukiel” o każdej porze roku, bo zawsze jest piękne.

Trzeba przyznać, że 1 000 000 odwiedzających robi wrażenie (prawda, że w liczbowym zapisie wygląda to jeszcze efektowniej?), zwłaszcza, że „Ukiel” to centrum całoroczne, a do końca roku zostały jeszcze cztery miesiące. Czyżby szykował się frekwencyjny rekord?

Plaża miejska to w głównej mierze rekreacja, ale poprawia się też nasza baza sportowa. Dzisiaj (7.08) oficjalnie oddaliśmy do użytku boisko sportowe przy ulicy Sybiraków,  leżące na terenie Gimnazjum nr 12. To bardzo ładny, długo oczekiwany, wielofunkcyjny obiekt. Dzięki jego powstaniu bardzo poważnie została wzbogacona infrastruktura sportowa Zatorza, zarówno o niezbędne miejsce do zajęć szkolnych, jak i o obiekt otwarty na lokalne potrzeby mieszkańców.

O budowie tego boiska zdecydowali mieszkańcy Zatorza – ich aktywność i wiara, że są w stanie przekonać do realizacji tego zadania innych olsztynian. Taką możliwość stwarzała idea oraz zasady Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, bo to właśnie projekt budowy boiska przy Sybiraków zwyciężył dwa lata temu w kategorii projektów ogólnomiejskich OBO.

Dzisiaj było radośnie i sportowo. W otwarciu uczestniczyli tak wybitni sportowcy, jak Janusz Kupcewicz, wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, oraz  piłkarze naszego „Stomilu”. Było i sentymentalnie, i perspektywicznie. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tak sympatycznej uroczystości.

Na przykładzie tej realizacji bardzo dobrze widać, że pozytywnie zdeterminowani mieszkańcy mogą zrobić naprawdę bardzo dużo. Wspominam o tym dlatego, że jutro (8.09) zaczynamy czwartą edycję Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. To ważne decyzje, przekazane bezpośrednio do naszych rąk. Korzystajmy z tej możliwości i głosujmy. Rozsądnie i powszechnie – w końcu chodzi o nasz głos!

Oceń post
Ocen: 3
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup