Środa 12 października 2016
1 0

Nie odstajemy

Zwykło się mówić, że świat się skurczył, co jest efektem globalizacji i coraz lepszej komunikacji. Może to i prawda, ale żeby odbierać nagrodę dla Olsztyna w Australii? Trochę to daleko… Cóż jednak robić, skoro to nagroda światowa?! Chyba tak już musi być, że czasami trzeba po nagrodę… polecieć!

Przypomnę, że to nie pierwsza nagroda za nasz system inteligentnego sterowania ruchem drogowym (ITS), ale wiadomość o tej najważniejszej dotarła do nas w lipcu z Brukseli. Dowiedzieliśmy się wtedy, że Olsztyn wygrał z europejską konkurencją, gdy wybrano nas do światowej „Galerii Sław ITS”  w kategorii „Nagroda dla samorządu”! To niezwykle prestiżowa nagroda. Jak napisali organizatorzy, „Nagrody są cenną szansą, aby podkreślić sukces najlepszych, najbardziej ambitnych i innowacyjnych wdrożeń ITS, a także nagrodzić ludzi i organizacje najbardziej zasługujące na docenienie i chwałę”.

 W tym samym piśmie wskazano też, że uhonorowanie naszego miasta odbędzie się  podczas jednej z sesji  plenarnych 23. Światowego Kongresu ITS w Melbourne, w dniach 10–14 października 2016 roku.

No i stało się! Mamy październik – nagroda jest już w naszych rękach i leci do Olsztyna. Wręczenie statuetki i stosownego certyfikatu odbyło się w obecności setek uczestników  kongresu, zebranych podczas sesji plenarnej „Smart Cities”. Patrząc na rozmiary kongresu, który zgromadził 10 tysięcy uczestników, to znalezienie się w takim gronie jako Europejski Laureat ITS jest wielkim powodem do radości, dającym ogromną satysfakcję. To także duża promocja Olsztyna – i to w bardzo nowoczesnym oraz bardzo pożądanym kontekście.

Dla nas pozostaje też jeszcze coś – dodatkowa satysfakcja, że nie odstajemy od reszty świata. 

Oceń post
Ocen: 1
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup