Czwartek 14 sierpnia 2014
0 0

Hey

Sprawa była trudna, chwilami wydawała się beznadziejna, ale warto nie tracić nadziei. Mam na myśli dofinansowanie, a w konsekwencji możliwość budowy ostatniego elementu naszego ważnego projektu nadjeziornego – czyli centrum sportów wodnych, zlokalizowanego na Słonecznej Polanie.

Projekt budowy całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym w swoich założeniach przewidywał zmodernizowanie trzech głównych obszarów: plaży miejskiej, przystani kajakarskiej przy ul. Jodłowej i właśnie Słonecznej Polany wraz z Zatoką Miłą. Pierwotnie udało się otrzymać dofinansowanie na pierwsze dwa elementy i ich modernizacja wchodzi właśnie w ostatnią fazę. Każdy, kto tam zajrzał, przyzna, że już widać, iż Krzywe dostanie nową dawkę energii i blasku.

Słoneczna Polana miała być swoistą klamrą spinającą tę inwestycję i po chwilach zwątpienia już wiem, że tak się stanie. I to niedługo, przed kolejnym sezonem – czyli  na wiosnę przyszłego roku. Przetarg na wykonanie prac – przypomnę, że umowę podpisaliśmy w poniedziałek – wygrała firma Skanska, co daje pewność, że inwestycja zakończy się o czasie i z sukcesem.

Inwestycje  nadjeziorne nie są ani łatwe, ani proste, ale chcemy, żeby Olsztyn miał w końcu swoją rekreacyjną wizytówkę. To miejsce ma tętnić życiem przez cały rok, bo na to zasługuje. Jego wyjątkowość, położenie i łatwość dojazdu, a także uzbrojenie w media pozwala na organizowanie każdego rodzaj aktywności, czy to sportowo-rekreacyjnej, czy też kulturalnej. Od tej ostatniej zresztą zaczniemy działalność kąpieliska – już dziś zapraszam na Olsztyn Green Festival nad Jeziorem Krzywym, który odbędzie się w dniach 6–7 września!

Co tu dużo pisać – będzie się działo! Będą gwiazdy, będzie nastrojowo i festiwalowo, dlatego kończę krótkim, festiwalowym zawołaniem: Hey!

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup