Sobota 24 grudnia 2016
1 0

Wszystkiego najlepszego

Na ten wieczór czekamy cały rok. Jest wyjątkowy, magiczny, wrośnięty w naszą tradycję i kulturę – to wieczerza wigilijna Bożego Narodzenia, preludium do najbardziej rodzinnych i polskich świąt. 

Nasza trudna, polska historia sprawiła, że w tym dniu przy wigilijnym stole trzymamy miejsce i nakrycie dla nieobecnych, dla tych, którzy nie mogą być z nami i dzielić naszej bożonarodzeniowej radości. To jednocześnie jeden z najpiękniejszych symboli wspólnoty, w jej wymiarze chrześcijańskim, rodzinnym i narodowym. W tym wyjątkowym dniu naszym niepisanym obowiązkiem jest otworzyć dom przed każdym, kto potrzebuje pomocy, ciepła, strawy, dobrego słowa. Te zasady, wpajane nam od najmłodszych lat, stanowią wzorzec kulturowych zachowań przekazywany kolejnym pokoleniom.  

Jak co roku spędzimy tegoroczne święta z najbliższymi, ciesząc się mikołajowymi prezentami, słuchając i śpiewając kolędy, radując oczy światłami przystrojonych choinek. Nastrój i klimat wigilijnego wieczoru pozwoli nam choćby na ten czas zapomnieć o problemach dnia codziennego i pozytywnie myśleć o nadchodzącej przyszłości. To jest właśnie ta niezwykła, czarodziejska moc tego wyjątkowego dnia. Korzystajmy z jej siły i inspiracji do czynienia dobra.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu, żeby zarówno ostatnie dni tego roku, jak i cały nadchodzący nowy, upłynęły Państwu w iście wigilijnym nastroju – miłości, radości, pojednania. W rodzinnej atmosferze i poczuciu, że wokół nas są osoby przyjazne i życzliwe. Niech nie opuszcza Państwa zdrowie i pomyślność, a czas Bożego Narodzenia niech będzie prawdziwym świątecznym wypoczynkiem. Wszystkiego najlepszego.

Oceń post
Ocen: 1
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup