Niedziela 29 stycznia 2017
0 0

Przyjemność dla oka

Zwykle mówimy, że podróże kształcą, ale jak sam ostatnio doświadczyłem, kształcą także spacery. „Spacerując” po Internecie i szukając wszystkiego, co olsztyńskie, natrafiłem na bardzo interesująca stronę: „FotospacerOlsztyn”. Dużo dobrych zdjęć, sporo archiwalnego Olsztyna i wirtualne, panoramiczne spacery po naszym mieście. To naprawdę ciekawa konfrontacja tego, co jest, z tym, co się zmieniło. To także szansa dla tych, którzy chcą zobaczyć Olsztyn, jednocześnie nie wychodząc z domu. Ot, taki mały wirtualny spacer i odkrywanie miejsc nieodkrytych.

Bardzo ciekawe są zestawienia typu „tu zaszła zmiana”. Na co dzień tych zmian nie dostrzegamy, albo już o nich po prostu nie pamiętamy. Retrospektywne spojrzenie wywołuje większą refleksję o upływie czasu i zmianach, które dokonują się gdzieś obok nas, chociaż czasami z naszym udziałem.

W ostatnim czasie sporo miejsca w przestrzeni publicznej zajmują olsztyńskie dworce. Na „FotospacerOlsztyn” można zobaczyć, jak one wyglądały w I połowie XX wieku. Starzy olsztynianie pamiętają jeszcze Olsztyn Główny sprzed jego przebudowy, więc spojrzenie na fotografie to spora dawka sentymentalnych wspomnień.

Tym, co mnie zaskoczyło na wspomnianej stronie, to znakomite zdjęcia panoramiczne naszych obiektów rekreacyjnych nad jeziorem Ukiel (Krzywym). Co tu dużo mówić – duża przyjemność dla oka! Polecam stronę: https://www.facebook.com/FotospacerOlsztyn/

Zastanawiałem się, kto stoi za tymi zdjęciami i tą stroną. Po bardziej wnikliwej obserwacji, już wiem, ale nie będę tego rozpowszechniał, bo to sprawa samego autora. W każdym razie – strona godna podziwiania. Gratuluję!

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup