Niedziela 29 stycznia 2017
0 0

Zupełnie jak w samorządzie

Zima w pełni, ferie na półmetku, więc nic dziwnego, że Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”… „pod parą”! Wystarczy mały spacer, żeby przekonać się, że Jezioro Krzywe jest atrakcyjne o każdej porze roku, a CR-S „Ukiel”, tak jak to zaplanowano, jest obiektem całorocznym. Zapewne, gdyby spadło więcej śniegu, poprawiłyby się warunki do narciarstwa biegowego, ale nie ma co narzekać – jeszcze wszystko przed nami.

Projektując modernizację nabrzeża Jeziora Krzywego zależało nam, żeby rozwiązania architektoniczne i przestrzenne dawały szanse na zbudowanie całorocznej oferty rekreacyjnej, atrakcyjnej także zimą. Dlatego od razu zaplanowano posadowienie na plaży sztucznego lodowiska i przekształcenie w każdej chwili ścieżek pieszo-rowerowych w trasy biegowe dla narciarzy (o ile oczywiście będzie śnieg). Z tych samych powodów część żeglarska już w nazwie ma zapisane żeglarstwo lodowe, bo też i ambicje w tym względzie jako Olsztyn mamy ogromne. Chyba żadne inne miasto na świecie nie ma tylu bojerowych mistrzów świata i Europy, i tę tendencję warto podtrzymywać. Robimy to zresztą skutecznie, bo właśnie dotarła do nas zza oceanu informacja, że Karol Jabłoński po raz jedenasty zdobył tytuł mistrza świata, a Michał Burczyński wróci do Olsztyna z brązowym medalem. Panowie, serdeczne gratulacje! Wasze wyniki tylko potwierdzają, że Olsztyn jest bojerową stolicą kraju!

Na koniec mała refleksja. Zaletą żeglarstwa lodowego jest także to, że – sądząc po naszym mistrzu – wiek zawodników nie ma tu większego znaczenia. Wystarczy dobra kondycja i doświadczenie. Zupełnie jak w samorządzie.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup