Środa 8 lutego 2017
0 0

Poczekać nawet do wiosny

Oświetlenie Olsztyna staje się powoli naszą markową domeną, co potwierdzają przyznawane gminie nagrody w organizowanych przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego konkursach. Otrzymaliśmy już je za inteligentne oświetlenie nad jeziorem Ukiel, za oświetlenie Parku Centralnego, za iluminację świąteczną. Uhonorowani też zostaliśmy tytułem „Najlepiej oświetlonej gminy i miasta 2015 roku” – za całokształt działań służących efektywnemu i efektownemu oświetleniu miasta. Te nagrody nie są przypadkowe, są efektem przemyślanej i długofalowej polityki,  determinowanej przez ekonomię, estetykę i funkcjonalność.

Ten rok również zaczynamy od nagród i to w kilku kategoriach. Komisja Konkursu na „Najlepiej oświetloną gminę i miasto 2016 roku” i na „Najlepszą inwestycję oświetleniową 2016 roku” przyznała Gminie OlsztynI nagrodę w kategorii „Oświetlenie dróg i terenów publicznych” za modernizację oświetlenia ulic Kromera i Jagiełły oraz za budowę oświetlenia parkingu miejskiego w strefie płatnego parkowania na zapleczu ul. Warszawskiej.

Otrzymaliśmy też II nagrodę w kategorii „Iluminacja obiektów publicznych, prywatnych oraz obiektów sakralnych” za iluminację kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela (dawniej garnizonowego). Kolejne nagrody – tym razem trzecie – przypadły nam w kategorii Oświetlenie terenów rekreacyjnych, parków i małej architektury” za oświetlenie placu zabaw w Parku Centralnym oraz w kategorii Oświetlenie świąteczne i okazjonalne”. Jak widać – komisja konkursowa okazała się bardzo hojna.

Według regulaminu konkursu jego podstawowym zadaniem „jest nagradzanie i propagowanie najlepszych rozwiązań oświetleniowych oraz ukazywanie ich jako wzorów godnych naśladowania.”. Organizatorzy podkreślili, że „Nagroda uzyskana przez Państwa Gminę w tegorocznym konkursie jest tego najlepszym dowodem”.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 22 marca br. w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI podczas XXV Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2017. To za półtora miesiąca, ale na tak sympatyczne wyróżnienia warto poczekać. Nawet do wiosny.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup