Niedziela 3 sierpnia 2014
0 0

Tak na wszelki wypadek

Stomil zaczyna nowy, I-ligowy sezon piłkarski. Do tego – pod nowym prezesem  i trenerem, co jest efektem ostatnich, dość burzliwych zmian w zarządzie stowarzyszenia, które dokonały się podczas jego czerwcowego walnego zgromadzenia. Wszyscy kibicujemy Stomilowi, co jest dość oczywiste, zwłaszcza w kontekście jego problemów z utrzymaniem się na tym wysokim, zawodowym szczeblu rozgrywek. Rozumiem też, że jest to swoista powinność prezydenta miasta, czemu dałem wyraz, osobiście angażując się w nakłonienie do wspierania klubu poważnego sponsora, jakim bez wątpienia jest spółka Libra Projekt – właściciel Galerii Warmińskiej.

Jednak przekonanie kogoś do sponsorowania to jedno, a gwarantowanie dobrych relacji między sponsorem a klubem – to drugie. Piszę o tym dlatego, bo nie rozumiem toku myślenia przewodniczącego komisji sportu Rady Miasta Marcina Kuchcińskiego, który zapytał mnie na ostatniej sesji RM, co zrobię wobec faktu, iż sponsor nie przekazał klubowi kolejnej transzy środków. A cóż ja mogę, do licha, w takim przypadku zrobić? Przecież to są dwa niezależne podmioty gospodarcze, związane umową o wzajemnych świadczeniach i formie ich realizacji, bez zapisów o jakiejkolwiek roli gminy, a tym bardziej prezydenta miasta! To te podmioty ustalają między sobą relacje i zasady rozliczania świadczeń, i prezydentowi nic do tego! Radny miejski – wydaje się – powinien o tym wiedzieć!

Czy to znaczy, że odwracam się od problemów Stomilu? Absolutnie nie! Spotkałem się z prezesem zarządu spółki Libra Projekt, czyli głównym sponsorem i dowiedziałem się, że wcześniejszy zarząd nie wywiązywał się należycie ze swoich obowiązków kontraktowych. Spotkałem się też z nowym zarządem Stomilu, który poprosiłem o dołożenie niezbędnej staranności w relacjach, ze strategicznym przecież, sponsorem. W efekcie moich spotkań Stomil otrzymał już niezbędne środki, ale wiem też, że sponsor strategiczny czeka na wyniki kontroli w klubie i wówczas zadecyduje, co dalej z jego zaangażowaniem w działalność klubu. Jak z powyższego widać, wszystko w rękach nowego zarządu Stomilu i z zapewnień prezesa  wynika, iż ma on tego świadomość. Mam nadzieję, że tym celom poświęcone będzie kolejne, tym razem nadzwyczajne zgromadzenie członków stowarzyszenia, zaplanowane na 18 sierpnia. A póki co, piłka w grze i… remis w Suwałkach!

To, że relacje spółki Libra – właściciela Galerii Warmińskiej z olsztyńskim sportem mogą być dobre niech świadczy fakt, że udało mi się nakłonić władze spółki do sponsorowania naszej reprezentacyjnej drużyny siatkówki, czyli AZS-u! Nasi siatkarze otrzymają potężne wsparcie, co pozwoli im – w to wierzę – walczyć o najwyższe trofea. Podpisanie umowy już w najbliższy czwartek w ratuszu, w obecności prezydenta. Tak na wszelki wypadek.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup