Środa 15 marca 2017
2 0

Wiosna nasza

Wczoraj podpisaliśmy umowę na modernizację ul. Pstrowskiego i na budowę jej przedłużenia do węzła „Pieczewo” na południowej obwodnicy Olsztyna, dzisiaj zaś – zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRiD) drugiego etapu inwestycji tramwajowej. Słowem – dzieje się!

To już ostatni tak spokojny okres, bo tylko patrzeć, jak zacznie się ruch na budowach. Także tych w centrum miasta, bo dzięki pozytywnej decyzji Krajowej Izby Odwoławczej możemy powierzyć modernizację ulicy Pieniężnego, wraz z przebudową mostu św. Jakuba, firmie Skanska. Jest to o tyle ważne, że z tą samą firmą podpisaliśmy w poniedziałek (13 bm.) umowę na rewitalizację od podstaw przestrzeni parkowej, pięknie położonej w samym sercu miasta, wzdłuż muru katedralnego, czyli – na stworzenie olsztyńskich Plant. Jeśli pogoda się nie zmieni, maszyny budowlane wjadą na tę ulicę już w kwietniu, a prace mają być zakończone jeszcze w tym roku.

Wracając do umowy w sprawie ulicy Pstrowskiego, warto mieć świadomość, że inwestycja ta wygeneruje także bardzo atrakcyjne tereny inwestycyjne. Liczące ok. 2,7 km przedłużenie Pstrowskiego, dwujezdniowe, z dwoma pasami ruchu na każdej „nitce”, będzie miało zatoki i pętlę autobusową. Infrastrukturę uzupełnią ścieżki rowerowe i trakty piesze.

Modernizacja i rozbudowa ul. Pstrowskiego nie byłaby możliwa bez wsparcia środkami unijnymi. Inwestycja będzie kosztowała ponad 53 mln zł, z czego 85 proc. pochodzić będzie  z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014–2020. Zakończenie prac powinno się zbiec z końcem robót na obwodnicy – taką mam przynajmniej nadzieję – i jest zaplanowane na lipiec 2018 roku.

To wszystko już niebawem przed nami. Starsi mieszkańcy pamiętają hasło z czasów słusznie minionych – wiosna nasza! A wiosna w Olsztynie… nie chce już czekać!

Oceń post
Ocen: 2
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup