Środa 5 kwietnia 2017
0 0

Warto skorzystać

Wiosna za oknem, więc wielu olsztynian przymierza się do biegania. W naszym pięknym mieście idea biegania przybrała też bardzo konkretny wymiar w postaci akcji „Olsztyn Biega”.  W tym roku będzie to już jej trzecia edycja, a złożą się na nią trzy kluczowe biegi:

1/ 10 maja – 10-kilometrowy bieg ulicami: Roberta Schumana, Sielską i Kapitańską;

2/ 25 czerwca – 10-kilometrowy bieg w obrębie Starego Miasta i przyległych ulic oraz parków;

3/ 17 września – II Ukiel Półmaraton, którego trasa będzie wiodła wokół tego reprezentacyjnego miejskiego akwenu.

Sądzę, że każdy z biegów będzie atrakcyjny, ale szczególnie cieszę się z biegu „starówkowego” i Półmaratonu, bo biegaczom i kibicom przybliżą najpiękniejsze miejsca naszego miasta.

To nie jedyne sportowo-rekreacyjne zapowiedzi sezonu. Przed nami „Majówka nad Ukielem”, czyli tradycyjny kwietniowo-majowy weekend, w dniach 30 kwietnia – 1 maja, inaugurujący zajęcia w ramach akcji „Olsztyn.Aktywnie!”. Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel” zaprasza do skorzystania z całej gamy zajęć ruchowych, skierowanych do wszystkich grup wiekowych, a także na kiermasz żywności i rzemiosła regionalnego oraz na atrakcje zabawowe dla najmłodszych. Pobyt nad „Ukielem” umilą też koncerty: bluesowy i szantowy. Już dziś warto więc zaplanować wypoczynek i rodzinną inaugurację sezonu rekreacyjnego na świeżym powietrzu.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja. W obiegu miejskim pojawi się nowa karta, tym razem „Karta Olsztyn Sport”. Dzięki ważnej przez miesiąc karcie będzie można skorzystać z usług oferowanych przez wszystkie obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym, uwaga – bez limitu czasowego – z oferty „Aquasfery”. Karta będzie do kupienia w obiektach OSiR-u.

Cóż można powiedzieć więcej…? Warto skorzystać!

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup