Środa 19 kwietnia 2017
0 0

Inicjatywy służące mieszkańcom

Olsztyn miastem przyszłości? Najwyraźniej tak – i nie jest to moja subiektywna ocena, ale ośrodka dialogu i analiz THINKTANK, który od trzech lat prowadzi ranking liderów miast przyszłości. Dzisiaj (19.04) w Łodzi odbyła się Sesja Dialogu Miast Przyszłości, organizowana przez ten ośrodek od pięciu lat, a służąca wymianie doświadczeń pomiędzy reprezentantami samorządów, biznesu, administracji centralnej i niezależnych instytucji zainteresowanych rozwojem miast.

Końcową częścią sesji była gala rozdania tytułów Lidera Miasta Przyszłości. Tytułami zostało nagrodzonych dziewięciu prezydentów, odpowiednio po trzech w grupach miast: do 60 tysięcy, do 120 tysięcy i powyżej  120 tysięcy mieszkańców. Miło mi zakomunikować, że znalazłem się na przysłowiowym podium, ustępując jednie miejsca włodarzom Wrocławia i Poznania. W uzasadnieniu wskazano „inicjatywy służące mieszkańcom” , a także podkreślono małe bezrobocie, dynamiczny rozwój transportu publicznego i dobrą kondycję budżetu miasta.

To już kolejny, po tegorocznym „Liderze  Samorządu”, mój osobisty sukces – i przyznaję, że nie jestem na tego typu wyróżnienia przygotowany. Ponadto, zawsze w takich przypadkach uważam, że jest to przede wszystkim nagroda dla Olsztyna i jego mieszkańców. To mieszkańcy nadają miastu jego „przyszłościowy” charakter i pozwalają na szybszy oraz bardziej dynamiczny rozwój. Natomiast moim zadaniem jest dobrze wykorzystać czas, jaki wolą mieszkańców został mi dany, żeby w absolutnie społecznym interesie spożytkować ten niezwykły kapitał.

Tego typu wyróżnienia, poza zrozumiałą satysfakcją, mają jedną dobrą cechę – poprzez obiektywność ocen pozwalają wierzyć, że to, co robimy, ma sens.  

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup