Piątek 26 maja 2017
0 0

Olsztyn ponownie wśród najlepszych!

Wczoraj (25.05) podczas dorocznego Kongresu „Perły Samorządu 2017”, który odbywał się w Gdyni, wyróżniono najlepsze samorządy i ich włodarzy. Już po raz kolejny wśród najlepszych znalazł się Olsztyn a także moja osoba, jako prezydenta miasta. Wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców wygrał Poznań, a wśród prezydentów Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska, co nie zmienia faktu, że nasza obecność w „złotej dziesiątce” to bardzo duże wyróżnienie i przyczynek do odrobiny zazdrości innych samorządów.

Kongres i ranking przygotowała Gazeta Prawna we współpracy z międzynarodową firmą doradczą Deloitte Polska. Przy klasyfikowaniu gmin oceniano zarządzanie, usługi publiczne, przestrzeń i kapitał społeczny, zaś włodarzy pod kątem ról w jakich najczęściej przychodzi im występować, tj.: reprezentanta, managera, koordynatora i wizjonera.
Oceniano ostatni rok działalności – bez wątpienia trudny, bo w pewnym sensie przejściowy pomiędzy kolejnymi perspektywami finansowymi Unii Europejskiej. Dlatego dobre oceny tego, co dzieje się w Olsztynie i miejsce w dziesiątce najlepszych jest tym bardziej satysfakcjonujące i może stanowić kolejny powód do dumy mieszkańców naszego miasta.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup