Sobota 20 września 2014
2 0

Duch walki

Nasi siatkarze idą jak burza, pokazując, co znaczy „polski charakter”. Zresztą nie tylko oni – kibice również. Nie wiem, jakim wynikiem skończy się siatkarski mundial, ale wiem, że nasz zespół będzie jednym z jego bohaterów. Widać wyraźnie, że wiara uskrzydla, że o dopingu wspomnianych kibiców nie wspomnę.

Patrząc z trochę innej perspektywy trzeba stwierdzić, że to bardzo dobrze, iż właśnie Olsztyn z naszym AZS-em jest od lat jednym z bastionów polskiej siatkówki, a niektórzy zawodnicy reprezentacji byli przez lata związani z naszym miastem. Tak było przed laty, kiedy w drużynie Wagnera grali olsztynianie, tak jest i teraz w drużynie Antigi, co stanowi swoistą pokoleniową klamrę. Do pełni szczęścia brakuje tylko złota, ale może już najbliższa niedziela – jak w znanej piosence – „będzie dla nas!”. Jedno jest pewne – już na tym etapie widać, że nasza drużyna może wygrać i wygrywa praktycznie z każdym. Ostatni sprawdzian będzie dotyczył reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów. Będzie to trudny mecz, bo jego wygranie będzie oznaczało co najmniej srebrny medal mistrzostw.

O tym jak ważny jest duch walki widać nie tylko w sporcie, ale także w tak prozaicznych działaniach jak budowa trakcji tramwajowej. Nasi niedawni partnerzy – Hiszpanie z FCC wydawali się być całkowicie pozbawieni tego ducha, nasi obecni pokazują, że „Polak potrafi” i prace przy budowie olsztyńskiego tramwaju nabierają tempa. Już widać pierwszy asfalt na Obiegowej i Piłsudskiego, budowa estakady w ciągu Żołnierskiej najtrudniejszy moment też ma już za sobą, a dzisiaj podpisaliśmy kolejną umowę na odcinek Żołnierska – Kościuszki. Wróble ćwierkają też, że pod koniec października lub na początku listopada mogą pojawić się już pierwsze odcinki torów. Co prawda tory będą układać Czesi, ale duch walki bywa zaraźliwy, więc mam nadzieję, że nasi południowi sąsiedzi załapią bakcyla satysfakcji z dobrze, szybko i skutecznie wykonanej roboty.

Co prawda w siatkówce nie osiągają oszałamiających sukcesów, ale tym bardziej powinni powalczyć o efekty i dobre oceny w Olsztynie. Myślę, że to całkiem realne.

Oceń post
Ocen: 2
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup