Środa 19 lipca 2017
0 0

Polecam i zapraszam

Ten tydzień to prawdziwa mieszanka kultury i sportu. Uściślając, kultury w wydaniu ludowym, zaś sportu – plażowym. Wczoraj (18.07) ruszyły XXII Międzynarodowe  Olsztyńskie Dni Folkloru „Warmia 2017”, a dzisiaj ( 19.07), na CR-S „Ukiel” wystartował  turniej FIVB Beach Volleyball World Tour Olsztyn 2017, czyli Puchar Świata w Siatkówce Plażowej. Jeśli ktoś marzył o takiej wakacyjnej ofercie, żeby w południe być na plaży miejskiej, korzystać z jej uroków i kibicować siatkarkom i siatkarzom, a na popołudnie i wieczór przenieść się na Stare Miasto, na fajny i atrakcyjny występ artystyczny, to właśnie się doczekał. To jest ten tydzień!

Olsztyńskie Dni Folkloru  nie spuszczają z tonu i w tym roku na imprezie gościć będzie aż 16 zespołów, w tym tak egzotycznych, jak tancerze z Meksyku, Puerto Rico, Korei Południowej i Hawajów. W ramach imprezy, w piątek  odbędzie się też XXVII Konkurs  Tańców Polskich. Finał całości w niedzielę. Jak zwykle będzie  pięknie i kolorowo.

W niedzielę (23.07) zobaczymy też finałowe zmagania siatkarzy plażowych. O atrakcyjności turnieju Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017 może świadczyć fakt, że w Olsztynie będziemy gościć zawodników z aż 41 krajów, w tym ubiegłorocznych triumfatorów, łotewski duet  Samoilovs/Smedins, a także mistrzów olimpijskich – parę Alison/Bruno Schmidt.

Dla złaknionych dobrej i pięknej siatkówki plażowej miejsca nie zabraknie, bo specjalnie zbudowany na turniej stadion pomieści 3100 widzów. Ci, którzy zdecydują się na trybunę „jeziorną” będę mogli korzystać z obecności na imprezie za darmo, ale jak to zwykle bywa liczba miejsc jest ograniczona.

Ostatnim argumentem za obecnością na imprezach jest pogoda. Podobno ma być słonecznie i bezdeszczowo, a więc tym bardziej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w ciągu dnia udać się na Ukiel, zaś wieczorami na olsztyńską starówkę.

Polecam i zapraszam

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup