Piątek 4 sierpnia 2017
0 0

Przy każdej pogodzie

Były już „Spotkania Zamkowe” i poezja śpiewana, były „Noce Bluesowe”, był „Rap Festiwal” na starówce – nadchodzi  pora na… „Olsztyn Green Festival”! Jego początki były trudne, bo imprezę tę organizowano niemal na budowie, w dużym stresie czasowym i organizacyjnym. A jej krótka historia jest związana z historią Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” i myślę, że to związek na długie lata.

Przypomnę, że wszystko zaczęło się od medialnej prowokacji, która okazała się skutecznym zaczynem do uruchomienia festiwalowej machiny. Patrząc na to, że poprzednia, trzecia edycja zgromadziła już blisko 25 tysięcy widzów, widać jasno, że „Olsztyn Green Festival” jest sukcesem. Najbardziej cieszy to, że ciągną nań fani z całej Polski, rezerwując bilety niezależnie od prognoz pogody. Znamienny był przy tym fakt, że na ostatni ubiegłoroczny koncert biletów po prostu zabrakło.

Jak będzie w tym roku? Mam nadzieję, że tylko lepiej. Czwarta edycja „Olsztyn Green Festival 2017” odbędzie się 12 i 13 sierpnia, tradycyjnie na terenie CR-S „Ukiel”. Biorąc pod uwagę dotychczasowe zainteresowanie imprezą, postanowiliśmy dodać jej trzecią scenę – przed kapitanatem – sponsorowaną przez „Red Bulla”. Teren imprezy obejmie też lokale gastronomiczne, które do tej pory znajdowały się poza jej obszarem, co tylko poprawi komunikację pomiędzy poszczególnymi scenami. Dodatkową atrakcją będzie festiwalowe kino, proponujące filmy „z lepszej półki” repertuarowej. Nie zapominamy też o ekologii, bo to ważny element wizerunkowy naszego festiwalu. Słowo „green” w nazwie zobowiązuje. Z tych względów odchodzimy od papierowej wersji biletów na rzecz biletów elektronicznych. Wystarczy mieć w telefonie wgrany swój bilet elektroniczny i okazać go przy kontroli, by w ten sposób wpisać się w promocję eko-zachowań. Mówiąc inaczej – szkoda papieru na bilety. Jednak jeżeli ktoś uzna, że woli tradycyjną formę biletu, to może go sobie wydrukować. Zresztą z kupnem biletów warto się pośpieszyć, bo dwudniowe karnety już się kończą.

Świadomie nie piszę o artystach, bo od pierwszej edycji imprezy głos w tej sprawie oddaliśmy głównemu organizatorowi – firmie Agora i jak do tej pory nie zawiedliśmy się, więc mam przekonanie, że dobór tegoroczny artystów zaspokoi potrzeby uczestników festiwalu. Informację o wykonawcach, programie i jego atrakcjach można znaleźć na stronie festiwalu lub na naszej stronie miejskiej: www.olsztyn.eu.

Ostatnia niewiadoma to aura, myślę jednak, że i z tym sobie poradzimy, wszak dobrej muzyki można słuchać przy każdej pogodzie.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup