Poniedziałek 22 września 2014
3 0

Złote pożegnanie lata

Warto opóźnić coniedzielny wpis, żeby doczekać takiej chwili – polscy siatkarze mistrzami świata!!! I to w jakim stylu? Każdy, kto oglądał mecz, wie o czym piszę. To naprawdę był światowy poziom, a niektóre akcje przyprawiały o zawrót głowy. Do tego najlepszym zawodnikiem mistrzostw i najlepszym atakującym został Mariusz Wlazły. My w Olsztynie mamy duży sentyment do Pawła Zagumnego, przez kilka lat zawodnika naszego AZS-u, więc tym bardziej cieszy jego postawa i kapitalny mecz z Brazylijczykami. Było pięknie! Nic dodać, nic ująć, tylko zaśpiewać z kibicami: „Polska, biało-czerwoni!”

Myślę, że mistrzostwa to znakomita promocja siatkówki i Polski. Mecz otwarcia na Stadionie Narodowym i dziesiątki tysięcy widzów na trybunach głównych aren mistrzostw mówią same za siebie. Tylko patrzeć, jak do klubów siatkarskich ruszą młodzi miłośnicy siatkówki, żeby szkolić swoje umiejętności. Zapewne także i do naszego AZS-u. Zawsze jest tak, że sukcesy naszych sportowców uruchamiają dodatkową motywację i presję na uprawianie danej dziedziny. Czy to prawda, zapytam już we wtorek, podczas spotkania z naszą olsztyńską drużyną.

Trudno sobie wymyślić lepsze pożegnanie lata niż złoty medal. Także z tego powodu, iż – można powiedzieć – tegoroczne lato było bardzo przyjazne sportowcom i inwestorom. Przypomnę, że  w minionym tygodniu podpisaliśmy następną umowę na budowę kolejnego odcinka inwestycji tramwajowej,. Partner jest poważny, więc i szansa na szybkie wejście na plac budowy oraz dobre tempo prac jest duża.

A przed nami… jesień. Pracowita i nerwowa, ale o tym, że taka będzie, wiemy już od czterech lat.

Oceń post
Ocen: 3
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup