Środa 30 sierpnia 2017
0 0

Ekologiczne miasto

To, że Olsztyn pozytywnie się zmienia, zauważa każdy, kto przez dłuższy czas nie był w naszym mieście. Te zawsze cieszące ucho i serce opinie dotyczą przede wszystkim przestrzeni i komunikacji publicznej. Cieszę się, że zmiany zauważył także Polski Instytut Rozwoju Biznesu sp. z o.o. – organizator konkursu „Asy Transportu Publicznego”, przyznającego laury w czterech kategoriach: „Miasto Roku”, „Człowiek Roku”, „Ekologiczne Miasto” i „Dostawca Rozwiązań dla Transportu Publicznego”.

Jak stwierdzili organizatorzy, celem konkursu jest  „uhonorowanie najlepszych miast, osób i firm mających znaczący wpływ na kształt i rozwój transportu publicznego w Polsce." „Asy Transportu Publicznego” przyznawane są przez niezależną kapitułę, której przewodniczy prof. Wojciech Suchorzewski z Politechniki Warszawskiej.

Statuetki tegorocznej edycji „Asów” wręczono dzisiaj (30.08.) w Warszawie podczas III Forum Transportu Publicznego. W tej miłej ceremonii były również olsztyńskie akcenty, bowiem decyzją kapituły konkursu otrzymałem nagrodę w kategorii „Człowiek Roku”, a Olsztyn – wyróżnienie w kategorii „Ekologiczne Miasto”. Bez wątpienia jest to nasz sukces, do którego również zaliczam również moją osobistą nagrodę, a która nie byłaby możliwa bez wspólnego wysiłku mieszkańców, urzędników, projektantów i wykonawców. Uzasadniając nagrodę „Człowieka Roku” prof. Wojciech Suchorzewski podkreślił, że przyznano ją nie tylko za reaktywację tramwajów, ale także za rozwój miasta odnoszący się do rozwiązań z obszaru „smart city” oraz przestrzeni publicznej.

Potwierdza to wyróżnienie Olsztyna w kategorii „Ekologiczne Miasto”, które zostało nam przyznane głównie za rozwiązania modernizujące oświetlenie uliczne, wykorzystujące latarnie wyposażone w lampy LED oraz inteligentny system sterowania. Tę kategorię wygrał Białystok, a oprócz Olsztyna wyróżnienie otrzymał też Poznań.

To nie wszystkie dobre wiadomości. Także w kategorii „Dostawca Rozwiązań dla Transportu Publicznego” nagroda pojechała do Olsztyna – otrzymała ją firma „Sprint”.

Zdobywanie nagród nigdy nie było dla mnie celem samym w sobie, ale dobrze jest wiedzieć, że nasza praca spotyka się z uznaniem i wygrywa w konfrontacji z innymi samorządami.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup