Środa 6 września 2017
2 0

Trzymamy się terminów

W pierwszej chwili zastanawiałem się nad zasadnością wyjazdu na Forum Ekonomiczne do Krynicy, ale uznałem, że jednak za dużo się dzieje w kraju, żeby nie skorzystać z możliwości posłuchania, co mają do zaproponowania liderzy krajowej polityki. Po dzisiejszym dniu stwierdzam, że była to trafna decyzja.

Forum ma bardzo bogatą tradycję, odbywa się po raz dwudziesty siódmy. Idea krynickich spotkań narodziła się w 1992 roku. Od początku ich organizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, a tegoroczne obrady zostały przygotowane we współpracy z ponad setką partnerów, wśród których znajdują się największe firmy swoich branż.

W Forum bierze udział ponad trzy tysiące gości z Europy, Azji i USA. W tym roku do Krynicy przyjechali też prezydent Andrzej Duda oraz premier Beata Szydło ze swoimi ministrami i prezesami spółek skarbu państwa. Taki rozmach sprawił, że spotkania i dyskusje odbywają się podczas sześciu sesji plenarnych oraz 180 paneli dyskusyjnych. Jest zatem co posłuchać i nad czym się zastanawiać.

Dzisiaj z zainteresowaniem wysłuchałem wystąpień pani premier oraz pana wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Siłą rzeczy większą uwagę zwróciłem na głos wicepremiera, który skupił się na rozwoju gospodarczym kraju. Przedstawiona przez niego idea, żeby cała Polska była jedną, wielką strefą inwestowania brzmi ciekawie, pytanie tylko, czy pan premier znajdzie instrumenty, żeby tę ideę wprowadzić w życie. W każdym razie, patrząc z pozycji Olsztyna, brzmi to zachęcająco i mam nadzieję, że nie pozostaniemy pominięci w tych inwestycyjnych rozdaniach.

Krynica Krynicą, a w Olsztynie… asfalt leją! Pierwszy asfalt na modernizowanej ulicy Pieniężnego. To bardzo pozytywne, bo znaczy, że trzymamy się terminów i skończymy o czasie, czyli w połowie grudnia tego roku.

Oceń post
Ocen: 2
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup