Czwartek 25 września 2014
20 14

Tramwaj już nadjeżdża

Na tramwajowych budowach ruch coraz większy. Utrudnienia związane z przebudową ulic zawsze irytują, ale trzeba przyznać, że najlepszym lekarstwem na związaną z tym faktem  frustrację jest widok pracujących robotników. Gdy widzimy, że przysłowiowa robota pali się im w rękach, to łatwiej wybaczamy drogowe uciążliwości. A mając w perspektywie rok utrudnień, już cieszę się szczególnie z postępów na ulicy Obiegowej. Widać tam wreszcie zarys jezdni, wylano pierwszy asfalt, widać też jak będzie przebiegał tunel pod Żołnierską.

Patrząc na całość prac, coraz bardziej staje się jasne, że plan tego roku – uzyskanie przejezdności ulicą Obiegową do świąt Bożego Narodzenia – jest realny i możliwy do wykonania. Jeśli tak się stanie, wówczas łatwiej nam będzie pogodzić się z przebudową ulic Żołnierskiej i Kościuszki.

To nie koniec tramwajowych nowinek. W połowie przyszłego miesiąca do Olsztyna trafią tory tramwajowe, a w następnym miesiącu powinniśmy je zobaczyć na pierwszym odcinku trakcji. Dobre informacje dochodzą także z firmy Solaris. Wielkopolski potentat zaczął już budować pierwsze pojazdy, więc niebawem będzie można naocznie przekonać się, jak wygląda tramwaj dla Olsztyna. W kluczowy moment wchodzi też budowa zajezdni tramwajowej przy Towarowej – obiekt w najbliższym czasie zacznie „wychodzić z ziemi”.

Ostatni wątek tramwajowej epopei, to przetarg na końcowy odcinek w ciągu alei Piłsudskiego do ul. 11 Listopada. Najlepszą cenę zaproponowali… Hiszpanie, ale tym razem z Madrytu. I to tyle, na tę chwilę, na ten temat.

Jedno jest pewne – tramwaj, choć go jeszcze nie widać, już nadjeżdża.  

Oceń post
Ocen: 34
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup