Piątek 3 października 2014
6 0

Stomil górą!

Olsztyński Stomil zaskakuje i to coraz pozytywniej. Nie przegrywa, lokuje się w czubie tabeli i jest coraz groźniejszy dla najlepszych. W stosunku do ubiegłorocznych rozgrywek i heroicznej walki o przetrwanie, to naprawdę kolosalna zmiana.Tak trzymać, panowie! Swoją postawą dajecie nadzieję, że nasze miasto może być ważnym ośrodkiem piłkarskim, że tradycja „wielkiego Stomilu” nie tylko niewygasła, ale może być kontynuowana.

Nie sposób nie powiązać tych zmian ze zmianami personalnymi w klubie. Wywoływały wiele emocji,ale patrząc po efektach – były potrzebne i skuteczne. Trudno o lepszą zachętę dla sponsorów, jak dobre wyniki sportowe. Te obiecywał prezes zarządu klubu Robert Kiłdanowicz – i jak na razie dotrzymuje słowa. Obiecywał też kulturalniejsze zachowanie kibiców i lepszą atmosferę na trybunach – i to także się dzieje. Panie prezesie i kibice „Dumy Warmii” – wielkie i szczere podziękowania! Udowadniacie, że jak się chce, to można, i niech tak zostanie!Niech pozytywne emocje zawsze dominują nad negatywnymi, bo to tylko służy sprawie, w tym przypadku „sprawie „Stomilu”.

Ja także kilka rzeczy obiecywałem i także chce się wywiązać ze zobowiązań.

Po pierwsze:

po uzgodnieniu z Energą , która wybrała wykonawcę na wymianę rozdzielni SN 15 kV i doprowadzenie dwustronnego zasilania do stacji transformatorowej, gmina kończy postępowanie na wybór wykonawcy na przebudowę tej stacji umożliwiającej zasilić w energię oświetlenie stadionu. Przebudowa zostanie zrealizowana w ciągu dwóch miesięcy.

Po drugie:

 właśnie w „Dzienniku Urzędowym” pojawiło się ogłoszenie o przetargu na „Opracowanie niezbędnej dokumentacji projektowej dla potrzeb przebudowy stadionu miejskiego w Olsztynie”. Informacja dość krótka, ale istotna – przystępujemy doprojektowania, a to klucz do dalszych działań związanych ze stadionem przy Piłsudskiego.

Mam nadzieję,że szybko znajdzie się projektant i będziemy o kolejny, ważny krok dalej.

A póki co,trzymamy kciuki, bo przecież liga wciąż trwa, a… Stomil górą!

 

 (Autor zdjęcia: Maciej Podgórski/ www.maciejpodgorski.pl)

Oceń post
Ocen: 6
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup