Niedziela 5 października 2014
12 9

Nowe impulsy

Wchodzimy w najtrudniejszy okres tego roku. Nie chodzi mi ani o jesień, ani o wybory. Ten najtrudniejszy okres to konieczność prac tramwajowych na kluczowym skrzyżowaniu ulic Pstrowskiego, Sikorskiego i Obiegowej. Od dzisiaj pojawiły się nowe ograniczenia i zapewne do chwili, kiedy kierowcy się z nimi ostatecznie oswoją, upłynie jeszcze trochę czasu.

Ale też trzeba spojrzeć na zmianę organizacji ruchu z pozytywnej strony. Kiedyś to musiało nadejść. Jeżeli chcemy – a przecież chcemy – uruchomić ulicę Obiegową jeszcze w tym roku, to musi dojść do jej połączenia z ulicami: Pstrowskiego i Sikorskiego. Widząc tempo prac wierzę w zapewnienia drogowców, że im też zależy, żeby ograniczenia były jak najmniej dolegliwe i trwały jak najkrócej. Dlatego, żeby ułatwić zmotoryzowanym powrót z centrum do domu w osiedlach mieszkaniowych, uruchomiliśmy dodatkowy dojazd ulicą Kasprzaka poprzez aleję Obrońców Tobruku do alei Sikorskiego.

W tych trudnych momentach nie pozostaje mi nic innego, jak po raz kolejny prosić olsztynian o cierpliwość i wyrozumiałość. Czas, kiedy będziemy korzystali z dobrodziejstwa przebudowy naszych kluczowych ulic nadchodzi dużymi krokami.

W takich chwilach zastanawiam, gdzie bylibyśmy dzisiaj, gdyby nie wyjątkowo nieudolny, pierwotny wykonawca kontraktu tramwajowego. Zabrał nam czas, energię, nadwyrężył wizerunek idei olsztyńskich tramwajów. Dzisiaj, kiedy z ust polityków słyszymy nowe deklaracje i programy, aż się prosi, żeby do tego katalogu wyliczeń co zrobią, dorzucili nowelizację prawa zamówień publicznych. Po to, żeby nam w samorządach, ale i w przypadku inwestycji rządowych, działało się po prostu racjonalniej i prościej.

O tym, że dobra inwestycja może być impulsem dla kolejnych przedsięwzięć, można się przekonać patrząc na to, co dzieje się przy ulicy Artyleryjskiej. Najpierw pojawiły się nowe, a właściwie gruntownie wyremontowane obiekty „Meblostacji” przy przejściu na dworzec Olsztyn Zachodni, a już w tym tygodniu nastąpi otwarcie dużego kompleksu wielofunkcyjnego „Koszary Park”. Będą tam pasaże handlowe, usługowe, biura, gabinety oraz lokale mieszkalne (tzw. lofty).

Cieszę się bardzo, że nasza inwestycja była impulsem do  uruchomienia inwestycji już stricte prywatnej i życzę „Koszarom” sukcesu komercyjnego. Jestem przekonany, że za chwilę pojawią się na tym pięknym terenie nowi inwestorzy oraz nowe inwestycje – i to jest to, na co wszyscy czekamy.

Oceń post
Ocen: 21
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup