Czwartek 18 stycznia 2018
0 0

Radość śpiewania

Podobno poniedziałek (15 stycznia) był najbardziej depresyjnym dniem w roku. Ma to wynikać z teorii „Blue Monday”. Mało naukowej, ale popularnej. Coś może być „na rzeczy”, bo rzeczywiście poniedziałek nie był dla nas dniem szczególnie szczęśliwym, ale już jest za nami i nie ma co do niego wracać.

Dużo radośniejsza była środa, która zaczęła się od podpisania umowy na teleopiekę. To jedna z form opieki nad seniorami, gwarantująca możliwość podjęcia szybkiej interwencji w przypadku zagrożenia zdrowia i życia. Skierowana do osób najbardziej potrzebujących  oraz niemających problemów ze zdrowiem psychicznym. Osoby wymagające takiego dozoru zostaną zaopatrzone w smartfony, co pozwoli im na szybki kontakt z Telecentrum Opieki. Teleopiekę wspiera marszałek województwa, z którym podpisaliśmy w tym zakresie stosowną umowę. Sądzę, że jest to bardzo ważny krok w stronę opieki nad samotnymi osobami w podeszłym wieku i początek tworzenia większego systemu wsparcia.

To było przed południem. Środowy wieczór miał równie sympatyczne zakończenie – noworocznym koncertem kolęd w wykonaniu zespołu „Maryjne Słowiki”, działającego przy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Powiedzieć, że dzieci ze scholi chóralnej zaśpiewały ładnie, to za mało – bo zaśpiewały pięknie! Zespół koncertuje chętnie, gdyż jeszcze w tym tygodniu, poza występem w ratuszu, zaśpiewa w Domu Pomocy „Laurentius”. Wydarzeniem w życiu zespołu był koncert w Watykanie. A do kalendarza międzynarodowych występów „Maryjnych Słowików” dojdzie też tegoroczny koncert w światowej siedzibie św. Mikołaja, czyli w fińskim Rovaniemi, partnerskim mieście Olsztyna.

Cieszę się, że w chóralnym Olsztynie pojawił się kolejny zespół dziecięcy, który godnie reprezentuje nasze miasto, w czym bardzo duża zasługa prowadzącej chór pani Magdaleny Kowalewskiej i proboszcza parafii Matki Boskiej Fatimskiej, ks. prałata Mariana Matuszka. To piękna idea wspólnoty duchowej pięknie – realizowana, więc i sukcesy „Maryjnych Słowików” nie powinny nikogo dziwić.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup