Czwartek 31 lipca 2014
0 0

Od 9 sierpnia, oczywiście…

Oddanie olsztynianom pierwszej części zmodernizowanej plaży miejskiej coraz bliżej. Dzisiaj zaprosiliśmy na mały spacer olsztyńskich dziennikarzy, żeby dać jasny sygnał, że to już naprawdę niedługo, a konkretnie mówiąc – to w sobotę 9 sierpnia środkowa część kąpieliska przyjmie pierwszych plażowiczów. A kolejna ważna data „plażowa”, to 6 i 7 września, czyli Olsztyn Green Festival – oficjalnie inaugurujący działalność tej części plaży, z pełną infrastrukturą obiektową. To będzie doskonała okazja do prezentacji możliwości imprezowych tej części jeziora Ukiel.

Dziennikarze mieli możność zobaczyć, że mimo dzisiejszego deszczu praca na plaży miejskiej szła pełną parą, zwłaszcza, że udało się usunąć najważniejszy problem ostatnich dni, jakim był brak specjalnego, afrykańskiego drewna na pomosty. Długo oczekiwany statek z Afryki Środkowej dotarł w końcu do Gdyni, a stamtąd od razu drewno pojechało do Olsztyna, więc pomosty wydłużają się z każdą godziną.

Aby pokazać pełnię możliwości zmodernizowanej plaży, jej gospodarz – Ośrodek Sportu i Rekreacji – planuje już pierwszego dnia turniej siatkówki plażowej dla amatorów. Zwracam Państwa uwagę, że docelowo miejsce to będzie siatkarskim centrum, jako że będzie miało do zaoferowania dziesięć boisk do siatkówki plażowej oraz całoroczną halę. W stojącym po sąsiedzku hotelu „Omega” zamieszka niebawem brazylijska reprezentacja narodowa (męska i żeńska) na tegoroczny Puchar Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach. A jak już Brazylijczycy zamieszkają, to może i pójdą na małą rozgrzewkę czy trening, jest więc duża szansa, że być może pojawią się na naszej zrewitalizowanej plaży. Od 17 sierpnia warto tam zaglądać także z tego powodu.

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że architektura nad Krzywym oczaruje rozwiązaniami, ale równie ważne jest, że projekt będzie zrealizowany zgodnie z początkowym zamysłem, czyli z ośrodkiem na Słonecznej Polanie. Właśnie dotarła do mnie wiadomość od prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, że kontrola przetargu na wykonanie dalszej modernizacji i budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjno-turystycznej nad Jeziorem Krzywym na Słonecznej Polanie została zakończona i zatwierdzona. W przyszłym tygodniu powinniśmy podpisać umowę z wykonawcą – firmą Skanska, która będzie musiała do 15 maja 2015 roku zmodernizować ośrodek żeglarski, czyli m.in.: zbudować nowe pomosty, budynki szkoleniowe, hangary na sprzęt żeglarski, boiska i ścieżki rowerowe przy Zatoce Miłej.

Wydaje mi się, że nasza deszczowa prezentacja zrobiła na dziennikarzach wrażenie. Gdyby jednak pojawiła się silna potrzeba konfrontacji ze stanem faktycznym, to zapraszam nad Krzywe. Od 9 sierpnia, oczywiście.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup