Niedziela 12 października 2014
11 1

Potrafię być konsekwentnym

Najtrudniejszy pierwszy krok… – śpiewała kiedyś Anna Jantar i jest w tym wiele prawdy. W minioną sobotę zainaugurowaliśmy kampanię wyborczą mojego komitetu, więc ten pierwszy krok mamy już za sobą. Piszę w liczbie mnogiej, bo w wyborach – trochę jak w życiu – bardzo ważna jest drużyna. Kompetentna, zgrana, skupiona na celu, jaki ma osiągnąć. Ot, choćby taka, jak zespół Adama Nawałki, który po raz pierwszy odesłał piłkarzy Niemiec bez punktów, i na dodatek z dwoma strzelonymi bramkami. Już z tego tylko powodu widać, że była to dobra sobota!

Moja drużyna kandydatów do nowej Rady Miasta liczy 49 członków i reprezentuje bardzo szeroki przekrój olsztynian. Zarówno młodych, jak i dojrzałych, z doświadczeniem samorządowym i takich, którzy to doświadczenie dopiero zamierzają zdobyć. Są w niej profesorowie i ludzie rzemiosła, przedsiębiorcy i pracownicy najemni. Reprezentuje wszystkich tych, którzy wierzą w Olsztyn! Którzy widzą jego potencjał i pragną jego rozwoju. To ta wiara w rozwój Olsztyna skupiła ich wokół mnie – i za to im serdecznie dziękuję.

Wierzyć w Olsztyn, to więcej niż go kochać. To patrzeć na miasto w jego perspektywie rozwojowej i ufać, że ten rozwój jest możliwy. To także znaczy świadomie i racjonalnie godzić się na wyrzeczenia w imię jego przyszłości. Zespół, który udało mi się stworzyć i który obdarzył mnie mandatem zaufania, ma właśnie taką wiarę! Dlatego przesłaniem naszej kampanii, zgodnie przyjętym przez wszystkich, jest hasło: Warto uwierzyć w Olsztyn!

Będziemy do tego zachęcać wszystkich olsztynian – i tych dostrzegających jego niezwykły rozwój, i tych wątpiących, ale wiążących swoją przyszłość z naszym miastem. Jak zaznaczyłem w przemówieniu programowym, przyszłość jest w kontynuacji, bo chociaż dorobek mijającej kadencji jest niekwestionowany, to jednak wiele przedsięwzięć jest jeszcze w trakcie realizacji. Jako przykład podam obwodnicę Olsztyna. Żebyśmy mogli nacieszyć się jej powstaniem, konieczne jest dobudowanie dróg dojazdowych do węzłów obwodnicowych. Podobnie, żeby czerpać radość z powrotu tramwajów, musimy już dziś myśleć o kolejnych trasach, itd.

Mój program jest dostępny na stronie internetowej Komitetu Wyborczego Wyborców Piotra Grzymowicza kwwgrzymowicz.pl.
Niemniej, chciałbym zacytować najważniejszy akapit z tego dokumentu: W budowaniu wizji Olsztyna przyszłości jeden aspekt musi pozostać priorytetem – stałe podnoszenie jakości życia mieszkańców! To najważniejszy cel mojego programu! Wszystkie,  podejmowane nawet w najlepszej intencji działania, pozbawione są głębszego sensu, jeśli nie odpowiadają na zapotrzebowanie społeczne, a w konsekwencji nie wpływają na komfort naszego życia. To przesłanie zawsze będzie w tle wszystkich moich decyzji.

Tak myślę, tak uważam i jest to m.in. efekt moich doświadczeń z sześciu lat kierowania olsztyńskim samorządem. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że potrafię być konsekwentnym.

Oceń post
Ocen: 12
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup