Poniedziałek 1 października 2018
0 1

Wena i fantazja

Od lat dzień 1 października wywołuje u mnie tylko jedno skojarzenie – inauguracja roku akademickiego! Skojarzenie jest bardzo pozytywne i ten stan jest niezmienny. Najpierw brało się z dobrych wspomnień beztroskich lat studenckich, później z mojej pracy na uczelni, obecnie ze współpracy miasta z uczelnią. Innymi słowy, uniwersytet nie schodzi z pola mojego widzenia.

Sądzę, że wszyscy absolwenci studiów wspominają 1 października z sentymentem, więc nie jestem w tym odosobniony. Myślę, że szczególne miejsce w pamięci wielu absolwentów olsztyńskich uczelni zarezerwowało sobie Kortowo, z najładniejszym w Polsce kampusem. Piszę to z przekonaniem, bo to kawał mojego życia, który bez wątpienia wpłynął na moje dalsze wybory.

Zawsze podkreślam, że lubię nasz uniwersytet i jego klimat, mam tam wielu przyjaciół, doceniam też jego znaczenie dla Olsztyna. Cieszy mnie szczególnie rozwój uczelni. Kiedy sobie przypomnę jej stan sprzed kilkunastu lat i porównam z dzisiejszym, to serce rośnie. Uniwersytet ma wreszcie bazę dydaktyczną, na jaką sobie zasłużył. Jednocześnie dojrzał, wydoroślał i spoważniał. Może wynika to z osiągnięcia pełnoletniości…? Wielkimi krokami zbliża się też okrągły jubileusz 20-lecia uczelni, powołanej do życia w czerwcu 1999 roku.

W związku z tym kilka miesięcy temu spotkaliśmy się na rozmowach roboczych, żeby omówić i wypracować formę obchodów rocznicy uruchomienia naszego uniwersytetu. Padło wiele ciekawych propozycji, jednak okres wakacyjny wyhamował tempo prac. Myślę, że już niedługo wrócimy do rozmów, bo są one potrzebne każdej ze stron. Fakt, że Olsztyn jest miastem uniwersyteckim, może być znakomitym elementem promocyjnym. Trzeba to tylko odpowiednio wyeksponować i nagłośnić. Jubileusz jest dobrą zachętą do tego działania.

Tradycyjnie staram się korzystać ze wszystkich zaproszeń na inaugurację roku akademickiego na poszczególnych wydziałach. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego tą drogą wszystkim studentom i pracownikom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z okazji inauguracji życzę samych sukcesów naukowych i dydaktycznych.

Niech nie opuszcza Państwa twórcza wena i fantazja. Bez nich studia byłyby nudne.

Oceń post
Ocen: 1
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup