Środa 12 grudnia 2018
0 0

Dla ucha, oka i żołądka

Warmiński Jarmark Świąteczny doczekał się jubileuszu! Jutro rusza jego dziesiąta edycja. Początek tej kilkudniowej imprezy zbiega się z pierwszym rokiem mojej prezydentury, więc ma ona dla mnie znaczenie szczególne. Szukaliśmy wówczas czegoś, co zintegruje mieszkańców, pokaże nową jakość w promowaniu miasta i zbuduje atrakcyjną ofertę handlowo-rozrywkową na trudny czas zimy. I udało się! Olsztynianie polubili świąteczny jarmark na starówce – kiermasze, występy, wystawy, i dziś trudno byłoby sobie wyobrazić Olsztyn bez tej wyjątkowo klimatycznej imprezy.

Różnie też bywało z pogodą. Zdarzyły się Jarmarki bardzo mroźne, ale przeważały jednak łagodne początki zimy, co sprawiło, że jedną z jarmarkowych atrakcji – wystawę rzeźb lodowych trzeba było zamienić na iluminacje świetlne.  Po prostu, rzeźby z lodu – chociaż przepiękne – nie wytrzymywały na dłużej dodatniej temperatury, a naszą intencją było utrzymanie ich ekspozycji chociaż do końca roku.

Takich problemów nie było ze świętym Mikołajem. On zawsze doskonale wiedział, kiedy jest Warmiński Jarmark i zawsze zdążył na czas. Nie inaczej będzie w tym roku. Odwiedziny świętego Mikołaja to także wieloletnia tradycja naszej imprezy i warto wiedzieć, a zwłaszcza powinny o tym wiedzieć dzieci, że nasz gość jest prawdziwy, oryginalny, z Rovaniemi, czyli lapońskiego królestwa św. Mikołaja. Mam informację, że lapoński gość już wyruszył ze swojej siedziby, więc z pewnością nas nie zawiedzie.

Mamy to szczęście, że Rovaniemi jest miastem partnerskim Olsztyna, zatem odwiedziny naszego miasta i rozmowy z olsztynianami to dla Mikołaja szczególna, bo także partnerska powinność. W tym roku pobyt św. Mikołaja zostanie  wzbogacony uroczystym  nadaniem imienia „miasta Rovaniemi” jednej z alei w Parku Centralnym. Uroczystość odbędzie się w sobotę 15 bm. o godzinie 10.20.

A czego się można spodziewać po tegorocznym Warmińskim Jarmarku Świątecznym? Otrzymałem zapewnienie, że atrakcji nie zabraknie. W czwartek 13 bm. Olsztyn odwiedzi świąteczna ciężarówka Coca-Coli, a w sobotę i w niedzielę – Świąteczny Konwój Radia ZET, będą występy olsztyńskich chórów i nie tylko olsztyńskich zespołów muzycznych, pokazy taneczne, będzie także działała akademia snowboardu dla dzieci – Snow Fun Park. Oczywiście nie zabraknie iluminacji świetlnych i stoisk z propozycjami kulinarnymi na świąteczne stoły, a także możliwości zakupienia świątecznych ozdób i prezentów. Jednym słowem, każdy znajdzie coś dla ucha, oka i … żołądka!

To wszystko będzie, a czego zabraknie? Prawdopodobnie śniegu, chociaż trzeba pamiętać, że św. Mikołaj spełnia marzenia, więc może warto pomarzyć o śniegu?

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup