Niedziela 16 grudnia 2018
0 0

Ruszamy do pracy!

Poprzedni wpis na blogu zakończyłem tak: „To wszystko będzie, a czego zabraknie? Prawdopodobnie śniegu, chociaż trzeba pamiętać, że św. Mikołaj spełnia marzenia, więc może warto pomarzyć o śniegu? No i spełniło się. Śnieg pada!

Śnieg dla zimowej urody miasta jest pożądaną rzeczą, ale dla organizacji jego życia – niekoniecznie. Skoro zima, to wiadomo – pora ruszać z akcją zimowego utrzymania chodników i ulic: odśnieżać, wysypywać piaskiem, żeby były bezpieczne, przejezdne…

Czas przedświątecznych zakupów w pełni, parkingi przy galeriach handlowych i supermarketach zapchane samochodami… Można by powiedzieć, że taka już uroda świąt Bożego Narodzenia. Podobno na prezenty świąteczne wydajemy niemałe pieniądze, bo około 600 złotych, więc ruch w sklepach nie powinien nikogo dziwić.

Jednak nie samymi świętami człowiek żyje. Zwłaszcza radni i władze miasta, gdy ruszyła nowa kadencja samorządu. Piątkowa (14 bm.) sesja Rady Miasta zakończyła proces samorządowego rozruchu i nic już nie stoi na przeszkodzie, by nadal sprawnie i skutecznie kierować miastem. Jednym z punktów sesji było ustalenie wynagrodzenia dla prezydenta miasta, które na mocy ustawy musi być mniejsze niż w latach ubiegłych. Jako zainteresowany tym faktem nie będę go komentował, tylko podziękuję tym wszystkim, którzy publicznie docenili moją dotychczasową pracę.

Dużo istotniejsze było podpisanie umowy koalicyjnej na lata 2018–2023 między radnymi klubu „Platforma. Nowoczesna – Koalicja Obywatelska” i mojego, „prezydenckiego” klubu „Ponad Podziałami”.  Umowa, będąca Koalicyjnym Porozumieniem Programowym, jest rzeczowa i konkretna, co może tylko  cieszyć. Konstruując ją przenieśliśmy do niej kluczowe zapisy naszych programów wyborczych, z którymi zabiegaliśmy o głosy olsztynian. Przy okazji po raz kolejny okazało się, że są one bardzo zbliżone i promodernizacyjne względem dalszego rozwoju Olsztyna... Zresztą, kierunki rozwoju naszego miasta to jedno z wyzwań nadchodzącej kadencji. Aktualna „Strategia rozwoju Olsztyna” kończy się na roku 2020, więc konieczne jest szukanie odpowiedzi na pytania: co dalej? Jaki Olsztyn zostawimy naszym potomny? Co będzie stanowić o jego dalszym rozwoju?

To bardzo ważne zadanie i bardzo ważne pytania, a jeszcze ważniejsze – odpowiedzi. Myślę, że na swój sposób jesteśmy na rozwojowym zakręcie. Mamy prędkość, potencjał mocy i wolę walki. Trzeba tylko wybrać dobrą drogę! Mam nadzieję, że wokół tego zadania, tj. wypracowania strategii rozwoju miasta na lata 2021–2030, uda się zbudować szeroką, obywatelską i ponadpartyjną koalicję, bo dobro Olsztyna, jego mieszkańców, jest wartością nadrzędną wobec jakichkolwiek partyjnych interesów. 

Słowem – ruszamy do pracy!

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup