Środa 12 listopada 2014
17 5

Olsztyn zasłużył na prawdę

Kłamstwo ma krótkie nogi, a w wydaniu wyborczym – bardzo krótkie, bo 24-godzinne.Tyle czasu wystarczyło Sądowi Okręgowemu w Olsztynie, żeby orzec, iż Czesław Jerzy Małkowski kłamał na łamach Gazety Olsztyńskiej mówiąc, że w roku 2007 doniosłem na niego do prokuratury, zarzucając mu przestępstwa gospodarcze. Sąd nie znalazł podstaw, żeby dać wiarę słowom pana Małkowskiego, a on sam nie przedstawił wiarygodnych dokumentów, mimo iż zgodnie z prawem to na nim ciążył obowiązek dowodu w tej materii. 

W efekcie pozwany Czesław Jerzy Małkowski musi zaprzestać rozpowszechniania tej informacji, a także zamieścić na łamach Gazety Olsztyńskiej w najbliższy piątek 14 listopada, oświadczenie następującej treści:

„Ja, Czesław Jerzy Małkowski, kandydat na Prezydenta Olsztyna z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Czesława Małkowskiego oświadczam, że informacje o rzekomym złożeniu przez Piotra Grzymowicza donosu na mnie do prokuratury są nieprawdziwe.”

Sentencja i uzasadnienie postanowienia nie pozostawiają złudzeń, gdzie jest prawda. O takie postanowienie sądu byłem spokojny, bo pamiętam tamten burzliwy rok 2007 bardzo dobrze. Wiem, co mówiłem i jak się zachowywałem. Pamiętam też, jak zachowywał się Czesław Jerzy Małkowski. 

Ubolewam, że kampania wyborcza kończy się wyrokami sądowymi, jednak nie potrafię milczeć, gdy program wyborczy opiera się na konfabulacjach, niedomówieniach i – jak w tym przypadku – pomówieniach. Irytuje mnie uciekanie od faktów i lekceważenie naszej pamięci. 

Nie mogę zapomnieć, jak w powszechnym odbiorze społecznym w Olsztynie utrwalał się obraz marazmu i zastoju, nazywany w potocznym obiegu „małkowszczyzną”. Czy to wszystko ma teraz wrócić? 

Jako żart traktuję hasło wyborcze Czesława Jerzego Małkowskiego: „...żeby ludzi łączyć, nie dzielić”, albowiem chyba nikt tak nie dzieli opinii publicznej – co tam opinii, nikt tak nie dzieli olsztynian! – jak Czesław Jerzy Małkowski. Dzisiejszy wyrok tylko to potwierdza. Czy zatem ktoś, kto dzieli mieszkańców, ma prawo ich łączyć? 

Na to pytanie każdy z olsztynian musi odpowiedzieć sobie sam. Jedno jednak nie ulega dla mnie wątpliwości – Olsztyn zasłużył na prawdę.

Oceń post
Ocen: 22
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup